Korzyści zdrowotne ze spożywania mango

ikona_mangoMango było stosowane od wieków nie tylko jako pożywienie, ale również lek. Owoc mango zawiera witaminy A, C oraz D wraz z betakarotenem.

W medycynie Unani (tradycyjnej medycynie perskiej) mango są używane do usuwania toksyn, leczenia anemii oraz uzdrawiania systemu nerwowego. Kolejny system medycyny - Ajurweda - rozwinięty w Indiach w starożytności, wykorzystuje suszone kwiaty mango w leczeniu biegunki, czerwonki, a także infekcji układu moczowego.

Liście mango, a także jego nasiona, korzenie, kora, jak i oczywiście sam owoc zawiera wszelkie zdrowotne składniki odżywcze, zwłaszcza kwasy fenolowe, takie jak flawonoidy czy katechiny.

Czytaj więcej...

SPA - sposób na udany wypoczynek

spaCoraz więcej osób tak bardzo poświęca się karierze, że często nie ma czasu na to, aby porządnie się zrelaksować.

Życie w ciągłym stresie ma zły wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, dlatego każdy z nas powinien znaleźć czas na wypoczynek. Często polecanym sposobem na skuteczne odprężenie jest wizyta w profesjonalnym ośrodku SPA.

Szeroki wybór usług

Najlepsze ośrodki i salony SPA oferują swoim klientom bardzo szeroki wachlarz usług, do których zaliczają się m. in.:  profesjonalne zabiegi na twarz i ciało na bazie kosmetyków organicznych, masaże, peelingi, czy możliwość skorzystania z sauny parowej lub fińskiej oraz ze studni do schładzania.

Czytaj więcej...

Jeden sport, wiele korzyści - jogging

657075_joggerKarnet na fitness, siłownię, zumbę, basen czy kort kosztuje - sprawia to, że konkretne sporty nie są dla każdego. Zresztą fakt, że na wejściówkę trzeba wydać trochę pieniędzy, powoduje, że mamy kolejny powód, by aktywność fizyczną pozostawić innym.

Jest jednak jeden sport, który nie wymaga niemal żadnych nakładów finansowych z naszej strony - jogging. Wystarczy założyć buty, krótkie spodenki i… pobiec przed siebie.

Bieganie jest jednym z najbardziej naturalnych rodzajów aktywności fizycznej, na jaki możemy sobie pozwolić. Co więcej, jest fantastycznym fundamentem pod niemal każdy rodzaj sportu, który uprawiamy - bez znaczenia, czy jest to tenis, piłka nożna czy taniec, regularne bieganie z pewnością pozwoli nam zwiększyć wydolność organizmu, a przy okazji poprawić jego ogólną kondycję.

Codzienne bieganie sprawia na przykład, że hartujemy nasz organizm. Badania wykazały, że osoby regularnie uprawiające jogging rzadziej chorują, a jeśli już, to lżej znoszą daną przypadłość niż reszta społeczeństwa.

Czytaj więcej...

Jak guarana doda nam energii?

262924_cups_of_teaNasz styl życia staje się coraz bardziej chaotyczny. Niesamowicie trudno jest pogodzić wszystkie swoje zadania - coraz krócej odpoczywamy, doskwiera nam zmęczenie więcej siedzimy w pracy.

Worki pod oczami i ziemista cera zdradzają że przyda ci się pomoc. Aby zachować witalność i pełnię skupienia, należy wykorzystać sekret południowoamerykańskich Indian. Dzięki ich mądrości, już dziś odkryj czym jest guarana. Guarana to popularna w Ameryce Południowej roślina, która charakteryzuje się wysoką zawartością kofeiny. Przez tubylców zwana jest prezentem niebios. Jak chce opowieść, zły bóg zamordował jednego dnia w złości młodego chłopaka. Aby ukoić zrozpaczonych rodziców drugi bóg, o złotym usposobieniu, ofiarował im nieziemski sekret niebios, którym jest właśnie guarana.

Czytaj więcej...

Fitoterapia, czyli leczenie roślinami

ikona_kosmetykinaturalneNazwa „fitoterapia" ma swoje pochodzenie od greckich wyrazów „fyhton" - roślina i „therapeuo" - leczę.

Oznacza to zatem zgodnie z etymologią leczenie przy pomocy roślin. Owa nazwa powstała dopiero po I wojnie światowej, najpierw we Francji, a później rozpowszechniła się w innych krajach.

Zaczęto jej używać w celu odróżnienia tego sposobu leczenia od chemioterapii, to znaczy leczenia ściśle określonymi związkami chemicznymi. Fitoterapia znajduje swoje szerokie zastosowanie również i w kosmetyce - w produkcji naturalnych kosmetyków mariza. Lekceważenie leków roślinnych i zastępowanie ich syntetycznymi chemoterapeutykami rozpoczęło się w drugiej połowie XIX stulecia, kiedy to udało się otrzymać sztucznie pewne związki o ściśle określonym działaniu fizjologicznym.

Czytaj więcej...

Dlaczego warto pić zieloną herbatę

zielona_herbataKażdy z nas z całą pewnością niejednokrotnie pożywał herbatę. Jest ona przecież jednym z najpopularniejszych (o ile nie najpopularniejszym) trunkiem na świecie.

W dzisiejszym artykule postaram się napisać specjalnie dla Was artykuł w którym poruszę kilka kwestii.

Pierwszą będzie herbata jako całość i czym się ona różni od herbat, które można znaleźć w marketach a w drugiej, zdecydowanie bardziej rozbudowanej części postaram się Wam napisać nieco więcej informacji na temat zdrowotnych właściwości herbat zielonych. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z całym moim dzisiejszym wpisem na temat herbat.

Czytaj więcej...

Otwórz oczy latem!

neuLash_zdjcie_mae_1Zaczerwienienie, pieczenie, spadek ostrości widzenia czy uczucie kłucia i suchości - to tylko niektóre z symptomów podrażnienia oczu. Objawy te mogą wpływać na ogólne samopoczucie, powodując bóle i zawroty głowy, zaburzenia koncentracji, a nawet nerwice. Nie bez powodu mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Jak o nie dbać latem, aby były piękne i zdrowe?

Wakacje? Nie dla oczu!

W słoneczny dzień do naszego oka dociera aż dziesięciokrotnie więcej światła niż potrzebne jest do prawidłowego widzenia. Podczas wakacji nad morzem, grozi nam nie tylko słońce - słona woda i piasek powodują również podrażnienia mechaniczne. W godzinach pracy natomiast, najlepiej skupiamy się w klimatyzowanych pomieszczeniach. Jednak chłodne i suche powietrze z klimatyzatora oraz wielogodzinna praca przed komputerem także nie pozostają obojętne dla kondycji naszych oczu.

Zaniedbanie leczenia podrażnieńoka może doprowadzić do jednej z najczęściej spotykanych chorób okulistycznych, czyli zapalenia spojówki. Gdy dopadnie nas ta dolegliwość, konieczna będzie wizyta u lekarza. Możemy jednak także złagodzić nieprzyjemne objawy domowymi sposobami. Ciepłe i wilgotne okłady z roztworu soli fizjologicznej przyniosą ulgę przy podrażnieniu. Niektórzy polecają przemywanie oczu kojącym wywarem z rumianku, nagietka czy świetlika.

 

Czytaj więcej...

Co zielone, to zdrowe

ikona_homegreenbeansKolory wiele mówią o produktach spożywczych, które wykorzystuje człowiek w swojej kuchni.

Tak samo od zawsze wiadomo, że wszystko, co zielone jest zdrowe. Chodzi tu przede wszystkim o naturalne produkty, które pozyskuje się ze środowiska, można je tez samemu uprawiać.

Chodzi oczywiście o owoce i warzywa, a przede wszystkim o warzywa. Warzywa już same z siebie posiadają mnóstwo witamin i są nieodłącznym elementem każdej zdrowej diety, a te zielone dodatkowo są bogate w żelazo, które potrzebne jest człowiekowi do życia. Jak wiadomo, żelazo łączy się z produkcją krwinek czerwonych przez organizm.

Czytaj więcej...

Mammobus w Skierniewicach

Mammobus_-_SkierniewiceZbadaj się i zyskaj spokój o swoje zdrowie

Już niedługo mammobus po raz kolejny odwiedzi Skierniewice. 28 oraz 29 sierpnia przy sklepie TESCO, ul. Czesława Liska 1, można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne.

Badania przeprowadzane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, ponieważ w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi. Panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, nie młodsze niż 35, mogą również wykonać badanie w mammobusie, za uiszczeniem opłaty w wysokości 80 zł oraz okazaniem skierowania na badanie.

Czytaj więcej...

Moda na zdrowie

smoothie_mini_-_foto_Thermomix_1Aktywność fizyczna i odpowiednio zbilansowana dieta to klucz do prowadzenia zdrowego trybu życia.

Coraz więcej spośród nas uprawia sport - nie ma znaczenia czy jest to bieganie, pływanie, nordic walking czy fitness. Ważne, że się ruszamy!

Podczas wysiłku spalamy kalorie, ale niestety pozbywamy się również cennych witamin i minerałów, które później należy uzupełnić. Jak najszybciej zregenerować organizm? Pomogą nam w tym bomby witaminowe - soki, koktajle i napoje smoothie.

Co jeść by mieć siłę?

Aby mieć energię, należy się dobrze odżywiać. Najważniejsze jest zachowanie równowagi pomiędzy wszystkimi składnikami w diecie. Potrzebujemy zarówno węglowodanów, tłuszczów, jak i białek. Każde z nich spełnia ważną funkcję w organizmie - dostarcza energii albo wpływa na szybszą regenerację mięśni.

Czytaj więcej...

Główne_fotki

 • „Unikanie wścibskiego badania cudzego życia”

  PAN:Synu, nie bądź ciekawy, ani też nie noś w duszy próżnych trosk. Cóż cię to lub owo obchodzi? „Ty idź za mną". Co cię to odchodzi, czy ktoś jest taki czy taki, a ów tak i tak działa czy mówi? Ty nie potrzebujesz odpowiadać za innych, lecz za siebie zdasz sprawę. Dlaczegóż więc się mieszać?  Oto Ja wszystkich poznaję i widzę wszystko, co dzieje się pod słońcem. I wiem, jak się ma sprawa z każdym, co myśli, czego chce, do czego zmierza. Nie trzeba przeto wszystko powierzyć. Ty zaś zachowaj siebie w dobrym pokoju i pozwól miotać się niespokojnemu, ile zechce. Przyjdzie na niego, cokolwiek uczynił lub powiedział, bo mnie nie może zwieść. Read More
 • UWAGA - 1 listopada kwesty na cmentarzach w Mszczonowie i Lutkówce

  Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne informuje, że w dniu pierwszego listopada jego członkowie wraz z rekonstruktorami ze współpracującej ze Stowarzyszeniem - GRH STRZELCY im. 31pSK, przeprowadzą zbiórkę pieniężną na dwóch mszczonowskich cmentarzach parafialnych oraz na cmentarzu w Lutkówce. Na mszczonowskich cmentarzach historycy i rekonstruktorzy zbierać będą fundusze na odbudowę grobu państwa Bieleckich, przedwojennych dziedziców majątku Gnojna oraz na renowację pomnika księdza proboszcza Marcina Polkowskiego. W ubiegłym roku cel zbiórki był taki sam. Niestety na zaplanowane prace zebrano wtedy jedynie 1/3 kwoty. Pomimo tego oba groby zostały wykonane, jednak prace udało się zakończyć tylko dlatego, że ich wykonawcy zgodzili się rozłożyć koszty na raty. Teraz pozostaje mieć  nadzieję, że tegoroczna hojność osób odwiedzających cmentarze we Mszczonowie, pozwoli sfinansować w całości zaciągnięte zobowiązania. Read More
 • Dotacje na usuwanie azbestu

  Do 15 marca br. skierniewicki Urząd Miasta przyjmuje wnioski o udzielenie dotacji na zadania polegające na usuwaniu i unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest. Wnioski mogą składać osoby fizyczne, podmioty gospodarcze, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe w sekretariacie Urzędu Miasta Skierniewice ul. Rynek1. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ul. Senatorska 12 nr tel. 46 834-51-73. W roku ubiegłym dzięki dotacji udało się usunąć odpady azbestowe z ponad 20 nieruchomości z terenu miasta. Z takiej możliwości skorzystały głównie osoby fizyczne ale także Instytut Ogrodnictwa. Read More
 • II wystawa - Nasze kolekcje

  Już w przyszły czwartek, 6 lutego w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury, odbędzie się druga odsłona wystawy - „Nasze Kolekcje”. Podobna miała miejsce w styczniu ubiegłego roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Wówczas dla wielu kolekcjonerów zabrakło miejsca. W tegorocznej odsłonie organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przekazali każdemu z nich jedną lub dwie gabloty do ekspozycji swoich zbiorów..    Więcej informacji: http://akademiaskierniewice.pl/. Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Db

Reklama

STONICKurierGMR_baner

konstal_2013

Technochlod_baner

Lucyna_baner

OdNowa_baner

UiZ_baner

menopauza_portal

AWFbaner_dzieciecy_zodiak

Matel_baner

WAT

banerUM

LKO_baner_01

AHE lodz

UL

WSP_Lodz

FOTOi


termyy

Janusz Korwin Mikke

KSIĄŻKA

 • Makramy_w2Sylvie Hooghe

  „Makramy. Biżuteria i modne dodatki ". Wyd. 2 

  Moda na kolorowe makramowe dodatki i biżuterię powraca! Torebki, bransolety, wisiory, paski możesz zrobić z satyny, wełny lub bawełny.

  Pomogą ci w tym przedstawione w książce podstawowe węzły makramowe i ich kombinacje. Każdy projekt opisany jest krok po kroku, a poszczególne etapy prac zilustrowano na kolorowych schematach.

  W książce znajdziesz także porady dotyczące doboru nici, informacje o tym, jak rozpocząć pracę na mocowaniu i jakie stosować wykończenia.

  Ciekawe pomysły na zrobienie szalika, paska, saszetki czy ozdobnych pomponów z pewnością zainspirują cię do stworzenia ozdób własnego projektu.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-209-0, ilość stron: 80, format: 204x260 mm, oprawa: broszurowa, cena: 29,90.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Klasyczne_koronki_szydelkoweProste, nowoczesne i oryginalne - te słowa najlepiej opisują przedstawione w książce projekty koronek: bieżniki i obrusy, wykończenia brzegów, zdobienia serwet i serwetek, pościeli, ręczników i fartuszków.

  Dzięki instrukcjom wykonania poszczególnych wzorów, kolorowym schematom i fotografiom dokładnie ilustrującym kolejne etapy pracy osoby mniej doświadczone w szydełkowaniu stworzą swoje pierwsze dzieła już po kilku lekcjach.

  W książce pokazano, jak trzymać szydełko i wykonywać podstawowe sploty. Doradzono, jakie wybrać nici.

  Opisano, jak zrobić splot rakowy, pikotki i szydełkować w okrążeniach. Ci, którzy poznali już tajniki tej sztuki, dowiedzą się, jak łatwo i szybko tworzyć własne projekty i zdobić bieliznę.

  W poradniku przedstawiono także projekty tworzone techniką filetową i koronki umożliwiające uzyskanie prac bardziej skomplikowanych.

  Wydawnictwo:  RM, ISBN: 978-83-7773-202-1, ilość stron: 64, format: 204x260 mm, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Kawa_i_inneLouise Pickford

  „Kawa i inne gorące napoje”

  Wspaniałe kawy, rozgrzewające gorące czekolady, herbatki łagodzące stres i choroby, aromatyczne poncze i wiele innych rozgrzewających napojów idealnych na chłodne dni - tak niezwykłego zestawu przepisów próżno szukać w innych książkach.

  W książce przedstawiono kolekcję takich napojów, jak kawy smakowe, herbaty i napary, gorące czekolady, gorące drinki alkoholowe, mleczne mikstury oraz wywary.

  Karaibska kawa z rumem i malibu, szwedzki glögg, tisane ze świeżej mięty czy lawendowe mleczko dla dzieci - to tylko niektóre z nich.

  W tak bogatej ofercie każdy znajdzie dla siebie coś pysznego - zarówno na specjalną okazję, jak i na zwykłe dni roku.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-204-5, ilość stron: 96, format: B5, oprawa: miękka, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl .

  Więcej…  
 • 1915_wyboryRuta Sepetys „Wybory"

  Jest rok 1950. Siedemnastoletnia Josie Moraine, córka prostytutki, pragnie więcej, niż Nowy Orlean może jej zaoferować. Obmyśla więc plan, jak się wyrwać z miasta, lecz tajemnicza śmierć w Dzielnicy Francuskiej wplątuje ją w sieć policyjnego dochodzenia.

  Los wystawi na próbę lojalność dziewczyny wobec matki oraz Willie Woodley, szorstkiej burdelmamy, na której pomoc w najtrudniejszych chwilach mogła liczyć.

  Zawieszona pomiędzy marzeniem o elitarnej uczelni a rzeczywistością mrocznego półświatka, Josie musi podjąć kilka trudnych decyzji. Czy jednak uda jej się zagłuszyć głos sumienia?

  Ruta Sepetys, autorka „Szarych śniegów Syberii", zręcznie konstruuje opowieść pełną tajemnic i kłamstw, przypominając, że nasz los kształtują wybory, których dokonujemy.

  Forma wydania: książka papierowa,  oprawa: broszurowa, rok wydania: 2014, liczba stron: 336, format: 135x204 mm, przedział wiekowy: 18-100, numer ISBN: 978-83-10-12494-4.

  Więcej…  
 • Koniec_feminizmuAleksander Nikonow  „Koniec feminizmu. Czym kobieta różni się od człowieka”

  Wydawnictwo TRIO ma przyjemność poinformować Państwa, że właśnie ukazała się na rynku księgarskim publikacja Aleksandra Nikonowa Koniec feminizmu, czym kobieta różni się od człowieka. Książka rosyjskiego autora jest prawdziwym fenomenem. W czasach dyktatu poprawności politycznej Aleksander Nikonow otwarcie krytykuje ideologię feministyczną, wykazując absurdalność i szkodliwość realizacji jej założeń.

  Nikonow przedstawia genezę feminizmu, sięgając do niejednokrotnie szokujących, nieznanych lub świadomie przemilczanych źródeł i faktów. W bardzo czytelny sposób przedstawia podobieństwo feministycznej ideologii i sposobów jej popularyzowania do innych destrukcyjnych ideologii funkcjonujących w XX wieku - komunizmu i faszyzmu.

  Nikonow wnikliwie opisuje także opłakaną kondycję współczesnego „białego mężczyzny”, który stał się głównym celem ataków „ziejących nienawiścią” feministek. Jednak nie jest to książka jedynie o feminizmie. Autor przedstawia także dramatyczne skutki realizowania poprawności politycznej, zwłaszcza w sferze edukacji wyższej. W książce znajdziemy wiele absurdów politycznej poprawności, wymownie uzasadniających smutną refleksję autora nad współczesną cywilizacją.

  Więcej…  

Kalendarium wydarzeń

Serwis informacyjny Łowickiego Ośrodka Kultury 30.01 - 6.02.2014

OK_131 stycznia /piątek/ - KONCERT DOMOWE MELODIE, sala kina Fenix, godz. 19.00 (BILETÓW BRAK!).

Domowe Melodie - polski zespół wykonujący muzykę alternatywną. Trio stanowią: Justyna Chowaniak, pomysłodawczyni, autorka tekstów, wokalistka i pianistka oraz Staszek Czyżewski z Kubą Dykiertem, którzy odpowiedzialni są za stronę instrumentalną. Tworzą muzykę w konwencji lo-fi, zagraną i nagrywaną w warunkach domowych. Ich utwory cechuje melodyjność, prostota i bogate w kontekst słowa piosenek.

Pochodzący z debiutanckiej płyty utwór „Grażka" zadebiutował na 2. miejscu Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia, a w kolejnym tygodniu zdobył szczyt notowania. Zespół wystąpił w czerwcu 2013 podczas Halfway Festival w Białymstoku, 3 lipca 2013 r. w Gdyni na festiwalu Heineken Open'er na scenie Alter Space oraz podczas trasy Męskiego Grania 2013.

Więcej…

Warsztaty dekorowania techniką decoupage

RATPWarsztaty dekorowania techniką decoupage - etap II 15 -16 lutego 2014 r.

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach. Zajęcia odbywają się Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości, ul. Piłsudskiego 2 - budynek USC.

Program:
15 lutego godz. 14.00 - 17.00
16 lutego godz. 14.00 - 17.00

Uczestnicy warsztatów zapoznają się ze sposobami ozdabiania przedmiotów szklanych z wykorzystaniem motywu serwetkowego i papieru ryżowego. Nauczą się jak nałożyć konturówkę dla uzyskania zdobień biżuteryjnych.

W czasie warsztatów uczestnicy wykonają szklany lampion na świeczkę typu tea-light z motywem roślinnym do wykorzystania podczas wieczornych spotkań w ogrodzie. Poznają technikę pracy na kulistej powierzchni.

Więcej…

Mały OCH! Film Festiwal 20.01 – 30.01.2014 PROGRAM

maly_och_2014_PLAKAT_120 stycznia (poniedziałek)
9:00 Spektakl teatralny - Studio Art-Re, kino Fenix
O DWÓCH TAKICH CO UKRADLI KSIĘŻYC

Muzyczne przedstawienie oparte na powieści Kornela Makuszyńskiego, zaliczane do kanonu literatury polskiej.

Znakomite opracowanie tekstu stwarza atmosferę nauki i rozrywki, z mnóstwem wrażeń artystycznych. Występuje siedem postaci: Jacek, Placek, Osiołek, Pelikan, Złota Postać, Rozbójniczka, Gospodyni.

Spektakl sprzyja rozwojowi twórczej wrażliwości i dziecięcej wyobraźni. Jest to doskonała okazja do zobaczenia masek zwierząt i wzięcia udziału w spektaklu u boku aktorów (spektakl interaktywny).

Zapewniamy oryginalną oprawę muzyczną oraz cztero-planową scenografię, doskonałe realistyczne kostiumy i rekwizyty opracowane przez specjalistów z Telewizji Kraków.

Czas trwania: 40 min.

10:30 NIEBO – ODLOTOWE WARSZTATY PLASTYCZNE
Prowadzenie Krzysztof Kowalczyk, sala plastyczna ŁOK Więcej…

Logowanie

Copyright © 2019 Twój Kurier Regionalny. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.