Zaproszenie na spektakl „ZŁY” - wstęp wolny

2013_LST_SCENA_PRAPREMIER_IN_VITRO_Zly_plakat_duza15. X.I.godz. 19.00 - Spektakl „ZŁY” - Scena Prapremier InVitro Lublin - wspólna propozycja Łódzkiego Domu Kultury i Miejskiego Ośrodka Kultury w Skierniewicach w ramach Łódzkich Spotkań Teatralnych 2013 - teatralny festiwal festiwali - sala nr 1 kinoteatru POLONEZ - wstęp wolny. 

Teatr Prapremier InVitro działa przy Centrum Kultury w Lublinie od grudnia 2007 roku. Tworzy alternatywną propozycję teatralną o trwałym charakterze repertuarowym skierowanym głównie do osób młodych, poszukujących własnej drogi. Scena Prapremier InVitro to pierwszy w Polsce teatr, którego wszystkie realizacje mają charakter prapremierowy.

Teksty wystawiane na deskach sceny są za każdym razem ich pierwszą odsłoną w kraju. Zgodnie z definicją „in vitro” (łac. w szkle) jest funkcjonowaniem poza organizmem, a w tym przypadku poza organizmem teatru instytucjonalnego, a więc „praca z żywymi komórkami wyizolowanymi z organizmu macierzystego”. InVitro zaprasza do współpracy najciekawszych reżyserów młodego pokolenia, a także uznanych już reżyserów, dramaturgów i aktorów, którzy mierzą się z nieprezentowanymi wcześniej w Polsce tekstami.

Reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski, Scenariusz: Dariusz Jeż, Grzegorz Kondrasiuk, Muzyka: Paweł Passini.

W spektaklu wykorzystano utwór „Wrong” zespołu Depeche Mode, Opracowanie graficzne: Lech Mazurek.

Czytaj więcej...

XVI Łódzki Festiwal Chóralny - Cantio Lodziensis

cantio_plakat2013_malaChóralny śpiew rozbrzmiewać będzie w Łódzkim Domu Kultury podczas odbywającego się w dniach 16 - 17 listopada XVI Łódzkiego Festiwalu Chóralnego Cantio Lodziensis.

25 chórów i zespołów wokalnych z całej Polski, rywalizować będzie w ośmiu odrębnych kategoriach. Na scenie tegorocznego festiwalu pojawi się około 900 chórzystów, a ich programy oceniać będzie pięcioosobowe jury pod przewodnictwem prof. Józefa Świdra z Akademii Muzycznej w Katowicach. Do Łodzi przyjadą chóry i zespoły wokalne m.in. z Warszawy, Poznania, Cieszyna, Bielska Białej, Sopotu, Mielca. Nasz region reprezentować będą chóry młodzieżowe, akademickie oraz stowarzyszenia śpiewacze z Łodzi, Wielunia, Aleksandrowa Łódzkiego. Atrakcyjność festiwalu wynika z różnorodności występujących chórów, biorąc pod uwagę wiek wykonawców, stylistykę, prezentowany repertuar oraz poziom artystyczny.  W ramach festiwalu organizowane są również koncerty w kilku miejscowościach naszego województwa -  Łowiczu, Piotrkowie Trybunalskim, Aleksandrowie Łódzkim, Skierniewicach, Żelechlinku.

Czytaj więcej...

Finał XXIII Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie - Warszawska Opera Kameralna - podsumowanie

10_Don_Giovanni_WOK_20.07.2013_fot_1Widowisko plenerowe Don Giovanni W.A. Mozarta w Pałacu w Wilanowie zakończyło XXIII Festiwal Mozartowski w Warszawie.

20 i 21 lipca 2013 wielkimi, plenerowymi widowiskami Don Giovanni na dziedzińcu Pałacu w Wilanowie zakończył się XXIII Festiwal Mozartowski w Warszawie, organizowany przez Warszawską Operę Kameralną. Spektakle z udziałem najlepszych artystów WOK występujących w niezwykłej scenografii wykorzystującej efekty świetlne, wizualizacje i mapping obejrzało ponad 4 tysiące osób.

Przedstawienie oparte na dawnej inscenizacji opery Don Giovanni w Warszawskiej Operze Kameralnej, z wykorzystaniem kostiumów projektu Andrzeja Sadowskiego, wyreżyserował Jerzy Lach. Kierownictwo muzyczne sprawował Zbigniew Graca. Współorganizatorem widowiska plenerowego było Muzeum Pałac w Wilanowie.

Czytaj więcej...

Rusza Pierwszy Festiwal Teatrów Młodzieżowych Na Mazowszu

tpwW tym roku obchodzony jest „Rok Aleksandra Hrabiego Fredry na Mazowszu”. Z tej okazji Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie zapraszają mazowiecką młodzież do udziału w I edycji Festiwalu Teatrów Młodzieżowych. Jest o co walczyć.

Zwycięski spektakl zostanie wystawiony na deskach Teatru Polskiego. Patronat honorowy nad konkursem objęli marszałek Adam Struzik oraz dyrektor teatru Andrzej Seweryn.

- Teatr jest pasją dla wielu młodych, ambitnych i zdolnych osób z Mazowsza. Dzięki ich determinacji i artystycznej wrażliwości w domach kultury, szkolnych kołach zainteresowań powstają często bardzo ciekawe i ambitne projekty. Udział w naszym festiwalu pozwoli na zaprezentowanie ich szerszej widowni. Kto wie, może odkryjemy prawdziwe talenty - powiedział marszałek Adam Struzik.

Czytaj więcej...

XXIII Festiwal Mozartowski w Warszawie

La_Finta_Giardiniera_3_fot._Jarosaw_Budzyski_lekkie_1XXIII Festiwal Mozartowski w Warszawie, organizowany przez Warszawską Operę Kameralną, odbędzie się w dniach 20 czerwca - 21 lipca 2013 roku.

Tegoroczną edycję otworzy premierowe wykonanie Così fan tutte w reżyserii Marka Weissa, kierownictwo muzyczne - Ruben Silva, scenografia i kostiumy - Hanna Szymczak.

Finałowym spektaklem Festiwalu będzie Don Giovanni - widowisko plenerowez zastosowaniem technik multimedialnychna dziedzińcu Pałacu w Wilanowie. Widowisko w oparciu o inscenizację opery Don Giovanni w Warszawskiej Operze Kameralnej wyreżyseruje  Jerzy Lach. Kierownictwo muzyczne - Zbigniew Graca.

Czytaj więcej...

Festiwal Reggaeland w Łodzi już w czerwcu

VavamuffinVavamuffin, jeden z najpopularniejszych polskich zespołów reggae wystąpi  21 czerwca podczas Reggaeland Promo Tour w Łodzi. To już druga odsłona imprezy zapowiadającej największy festiwal reggae w Polsce – płocki  Reggaeland.

Reggaeland Promo Tour to przedsmak tego, co będzie można przeżyć w lipcu na płockiej plaży. Mieszkańcy Łodzi będą mogli wczuć się w atmosferę festiwalu podczas występu wyśmienitych przedstawicieli polskiego reggae.

Dziewięcioosobowa formacja Vavamuffin powstała w 2003 roku. Członkami grupy są m.in. Pablopavo, Gorg i Rafał „Kazan” Kazanowski. Zespół najczęściej porusza się w obszarze raggamuffin, ale nieobce są mu też inne odmiany reggae. Vavamuffin wydało do tej pory pięć płyt, z których każda zdobyła niemałą popularność. Grupa wylansowała wiele przebojów, m.in. „Vava To”, „Bless”, „Hooligan Rootz”, czy „Jah jest prezydentem”. Zanim na scenie pojawi się Vavamuffin publiczność rozgrzeją selektorzy. Przed Vavamuffin zagra specjalizujący się w muzyce elektroniczną  dubstep i dub-techno producent i selektor Hatti Vatti, znany przede wszystkim z produkcji drum & bass Reza oraz mieszająca różne gatunki Lady Katee.

Czytaj więcej...

Festiwal Oceany Marzeń

FestiwaloceanymarzenJuż po raz drugi Fundacja Ocean Marzeń zaprasza wszystkich żeglarzy i sympatyków jachtingu na Festiwal Kultury Marynistycznej OCEANY MARZEŃ. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 8, 9 i 10 marca 2013 roku w Tawernie Korsarz w Warszawie.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, również na tym Festiwalu odbywać się będzie cała gama spotkań dla każdego pokolenia i dla różnych stopni żeglarskiego wtajemniczenia - od zabaw dla najmłodszych w niedzielny poranek, poprzez konkurs żeglarskiej piosenki dziecięcej,  kurs udzielania pierwszej pomocy na pokładzie jachtu i na lądzie, konkurs na relację z rejsu odbytego w roku 2012, spotkania ze sławnymi żeglarzami, którzy będą opowiadać o swoich przygodach oraz, oczywiście, wieczorne koncerty szantowe najbardziej znanych kapel.

Czytaj więcej...

Och! Film Festiwal 2013

och2013_plakat_min114. Och! Film Festiwal

1 lutego w Łowiczu rozpoczyna się 14. edycja Och! Film Festiwal, którego celem jest promowanie filmów wartościowych, nagradzanych na znaczących, światowych festiwalach oraz wspieranie działań mających na celu stworzenie warunków do powszechnego dostępu do sztuki filmowej.

Podczas imprezy, która potrwa do końca lutego, zaprezentowanych zostanie 12 tytułów przedstawiających dorobek polskiej, europejskiej i światowej kinematografii (m.in. TANGO LIBRE , reż. Frédéric Fonteyne, KURCZAK ZE ŚLIWKAMI reż. Vincent Paronnaud, Marjane Satrapi, DROGÓWKA reż. Wojciech Smarzowski, MIŁOŚĆ reż. Michael Haneke, KOCHANKOWIE Z KSIĘŻYCA reż. Wes Anderson, TO TYLKO WIATR reż. Benedek Fliegauf, DJANGO reż. Quentin Tarantino).

Czytaj więcej...

Główne_fotki

 • „Unikanie wścibskiego badania cudzego życia”

  PAN:Synu, nie bądź ciekawy, ani też nie noś w duszy próżnych trosk. Cóż cię to lub owo obchodzi? „Ty idź za mną". Co cię to odchodzi, czy ktoś jest taki czy taki, a ów tak i tak działa czy mówi? Ty nie potrzebujesz odpowiadać za innych, lecz za siebie zdasz sprawę. Dlaczegóż więc się mieszać?  Oto Ja wszystkich poznaję i widzę wszystko, co dzieje się pod słońcem. I wiem, jak się ma sprawa z każdym, co myśli, czego chce, do czego zmierza. Nie trzeba przeto wszystko powierzyć. Ty zaś zachowaj siebie w dobrym pokoju i pozwól miotać się niespokojnemu, ile zechce. Przyjdzie na niego, cokolwiek uczynił lub powiedział, bo mnie nie może zwieść. Read More
 • UWAGA - 1 listopada kwesty na cmentarzach w Mszczonowie i Lutkówce

  Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne informuje, że w dniu pierwszego listopada jego członkowie wraz z rekonstruktorami ze współpracującej ze Stowarzyszeniem - GRH STRZELCY im. 31pSK, przeprowadzą zbiórkę pieniężną na dwóch mszczonowskich cmentarzach parafialnych oraz na cmentarzu w Lutkówce. Na mszczonowskich cmentarzach historycy i rekonstruktorzy zbierać będą fundusze na odbudowę grobu państwa Bieleckich, przedwojennych dziedziców majątku Gnojna oraz na renowację pomnika księdza proboszcza Marcina Polkowskiego. W ubiegłym roku cel zbiórki był taki sam. Niestety na zaplanowane prace zebrano wtedy jedynie 1/3 kwoty. Pomimo tego oba groby zostały wykonane, jednak prace udało się zakończyć tylko dlatego, że ich wykonawcy zgodzili się rozłożyć koszty na raty. Teraz pozostaje mieć  nadzieję, że tegoroczna hojność osób odwiedzających cmentarze we Mszczonowie, pozwoli sfinansować w całości zaciągnięte zobowiązania. Read More
 • Dotacje na usuwanie azbestu

  Do 15 marca br. skierniewicki Urząd Miasta przyjmuje wnioski o udzielenie dotacji na zadania polegające na usuwaniu i unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest. Wnioski mogą składać osoby fizyczne, podmioty gospodarcze, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe w sekretariacie Urzędu Miasta Skierniewice ul. Rynek1. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ul. Senatorska 12 nr tel. 46 834-51-73. W roku ubiegłym dzięki dotacji udało się usunąć odpady azbestowe z ponad 20 nieruchomości z terenu miasta. Z takiej możliwości skorzystały głównie osoby fizyczne ale także Instytut Ogrodnictwa. Read More
 • II wystawa - Nasze kolekcje

  Już w przyszły czwartek, 6 lutego w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury, odbędzie się druga odsłona wystawy - „Nasze Kolekcje”. Podobna miała miejsce w styczniu ubiegłego roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Wówczas dla wielu kolekcjonerów zabrakło miejsca. W tegorocznej odsłonie organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przekazali każdemu z nich jedną lub dwie gabloty do ekspozycji swoich zbiorów..    Więcej informacji: http://akademiaskierniewice.pl/. Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Db

KSIĄŻKA

 • Makramy_w2Sylvie Hooghe

  „Makramy. Biżuteria i modne dodatki ". Wyd. 2 

  Moda na kolorowe makramowe dodatki i biżuterię powraca! Torebki, bransolety, wisiory, paski możesz zrobić z satyny, wełny lub bawełny.

  Pomogą ci w tym przedstawione w książce podstawowe węzły makramowe i ich kombinacje. Każdy projekt opisany jest krok po kroku, a poszczególne etapy prac zilustrowano na kolorowych schematach.

  W książce znajdziesz także porady dotyczące doboru nici, informacje o tym, jak rozpocząć pracę na mocowaniu i jakie stosować wykończenia.

  Ciekawe pomysły na zrobienie szalika, paska, saszetki czy ozdobnych pomponów z pewnością zainspirują cię do stworzenia ozdób własnego projektu.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-209-0, ilość stron: 80, format: 204x260 mm, oprawa: broszurowa, cena: 29,90.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Klasyczne_koronki_szydelkoweProste, nowoczesne i oryginalne - te słowa najlepiej opisują przedstawione w książce projekty koronek: bieżniki i obrusy, wykończenia brzegów, zdobienia serwet i serwetek, pościeli, ręczników i fartuszków.

  Dzięki instrukcjom wykonania poszczególnych wzorów, kolorowym schematom i fotografiom dokładnie ilustrującym kolejne etapy pracy osoby mniej doświadczone w szydełkowaniu stworzą swoje pierwsze dzieła już po kilku lekcjach.

  W książce pokazano, jak trzymać szydełko i wykonywać podstawowe sploty. Doradzono, jakie wybrać nici.

  Opisano, jak zrobić splot rakowy, pikotki i szydełkować w okrążeniach. Ci, którzy poznali już tajniki tej sztuki, dowiedzą się, jak łatwo i szybko tworzyć własne projekty i zdobić bieliznę.

  W poradniku przedstawiono także projekty tworzone techniką filetową i koronki umożliwiające uzyskanie prac bardziej skomplikowanych.

  Wydawnictwo:  RM, ISBN: 978-83-7773-202-1, ilość stron: 64, format: 204x260 mm, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Kawa_i_inneLouise Pickford

  „Kawa i inne gorące napoje”

  Wspaniałe kawy, rozgrzewające gorące czekolady, herbatki łagodzące stres i choroby, aromatyczne poncze i wiele innych rozgrzewających napojów idealnych na chłodne dni - tak niezwykłego zestawu przepisów próżno szukać w innych książkach.

  W książce przedstawiono kolekcję takich napojów, jak kawy smakowe, herbaty i napary, gorące czekolady, gorące drinki alkoholowe, mleczne mikstury oraz wywary.

  Karaibska kawa z rumem i malibu, szwedzki glögg, tisane ze świeżej mięty czy lawendowe mleczko dla dzieci - to tylko niektóre z nich.

  W tak bogatej ofercie każdy znajdzie dla siebie coś pysznego - zarówno na specjalną okazję, jak i na zwykłe dni roku.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-204-5, ilość stron: 96, format: B5, oprawa: miękka, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl .

  Więcej…  
 • 1915_wyboryRuta Sepetys „Wybory"

  Jest rok 1950. Siedemnastoletnia Josie Moraine, córka prostytutki, pragnie więcej, niż Nowy Orlean może jej zaoferować. Obmyśla więc plan, jak się wyrwać z miasta, lecz tajemnicza śmierć w Dzielnicy Francuskiej wplątuje ją w sieć policyjnego dochodzenia.

  Los wystawi na próbę lojalność dziewczyny wobec matki oraz Willie Woodley, szorstkiej burdelmamy, na której pomoc w najtrudniejszych chwilach mogła liczyć.

  Zawieszona pomiędzy marzeniem o elitarnej uczelni a rzeczywistością mrocznego półświatka, Josie musi podjąć kilka trudnych decyzji. Czy jednak uda jej się zagłuszyć głos sumienia?

  Ruta Sepetys, autorka „Szarych śniegów Syberii", zręcznie konstruuje opowieść pełną tajemnic i kłamstw, przypominając, że nasz los kształtują wybory, których dokonujemy.

  Forma wydania: książka papierowa,  oprawa: broszurowa, rok wydania: 2014, liczba stron: 336, format: 135x204 mm, przedział wiekowy: 18-100, numer ISBN: 978-83-10-12494-4.

  Więcej…  
 • Koniec_feminizmuAleksander Nikonow  „Koniec feminizmu. Czym kobieta różni się od człowieka”

  Wydawnictwo TRIO ma przyjemność poinformować Państwa, że właśnie ukazała się na rynku księgarskim publikacja Aleksandra Nikonowa Koniec feminizmu, czym kobieta różni się od człowieka. Książka rosyjskiego autora jest prawdziwym fenomenem. W czasach dyktatu poprawności politycznej Aleksander Nikonow otwarcie krytykuje ideologię feministyczną, wykazując absurdalność i szkodliwość realizacji jej założeń.

  Nikonow przedstawia genezę feminizmu, sięgając do niejednokrotnie szokujących, nieznanych lub świadomie przemilczanych źródeł i faktów. W bardzo czytelny sposób przedstawia podobieństwo feministycznej ideologii i sposobów jej popularyzowania do innych destrukcyjnych ideologii funkcjonujących w XX wieku - komunizmu i faszyzmu.

  Nikonow wnikliwie opisuje także opłakaną kondycję współczesnego „białego mężczyzny”, który stał się głównym celem ataków „ziejących nienawiścią” feministek. Jednak nie jest to książka jedynie o feminizmie. Autor przedstawia także dramatyczne skutki realizowania poprawności politycznej, zwłaszcza w sferze edukacji wyższej. W książce znajdziemy wiele absurdów politycznej poprawności, wymownie uzasadniających smutną refleksję autora nad współczesną cywilizacją.

  Więcej…  

Kalendarium wydarzeń

Serwis informacyjny Łowickiego Ośrodka Kultury 30.01 - 6.02.2014

OK_131 stycznia /piątek/ - KONCERT DOMOWE MELODIE, sala kina Fenix, godz. 19.00 (BILETÓW BRAK!).

Domowe Melodie - polski zespół wykonujący muzykę alternatywną. Trio stanowią: Justyna Chowaniak, pomysłodawczyni, autorka tekstów, wokalistka i pianistka oraz Staszek Czyżewski z Kubą Dykiertem, którzy odpowiedzialni są za stronę instrumentalną. Tworzą muzykę w konwencji lo-fi, zagraną i nagrywaną w warunkach domowych. Ich utwory cechuje melodyjność, prostota i bogate w kontekst słowa piosenek.

Pochodzący z debiutanckiej płyty utwór „Grażka" zadebiutował na 2. miejscu Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia, a w kolejnym tygodniu zdobył szczyt notowania. Zespół wystąpił w czerwcu 2013 podczas Halfway Festival w Białymstoku, 3 lipca 2013 r. w Gdyni na festiwalu Heineken Open'er na scenie Alter Space oraz podczas trasy Męskiego Grania 2013.

Więcej…

Warsztaty dekorowania techniką decoupage

RATPWarsztaty dekorowania techniką decoupage - etap II 15 -16 lutego 2014 r.

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach. Zajęcia odbywają się Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości, ul. Piłsudskiego 2 - budynek USC.

Program:
15 lutego godz. 14.00 - 17.00
16 lutego godz. 14.00 - 17.00

Uczestnicy warsztatów zapoznają się ze sposobami ozdabiania przedmiotów szklanych z wykorzystaniem motywu serwetkowego i papieru ryżowego. Nauczą się jak nałożyć konturówkę dla uzyskania zdobień biżuteryjnych.

W czasie warsztatów uczestnicy wykonają szklany lampion na świeczkę typu tea-light z motywem roślinnym do wykorzystania podczas wieczornych spotkań w ogrodzie. Poznają technikę pracy na kulistej powierzchni.

Więcej…

Mały OCH! Film Festiwal 20.01 – 30.01.2014 PROGRAM

maly_och_2014_PLAKAT_120 stycznia (poniedziałek)
9:00 Spektakl teatralny - Studio Art-Re, kino Fenix
O DWÓCH TAKICH CO UKRADLI KSIĘŻYC

Muzyczne przedstawienie oparte na powieści Kornela Makuszyńskiego, zaliczane do kanonu literatury polskiej.

Znakomite opracowanie tekstu stwarza atmosferę nauki i rozrywki, z mnóstwem wrażeń artystycznych. Występuje siedem postaci: Jacek, Placek, Osiołek, Pelikan, Złota Postać, Rozbójniczka, Gospodyni.

Spektakl sprzyja rozwojowi twórczej wrażliwości i dziecięcej wyobraźni. Jest to doskonała okazja do zobaczenia masek zwierząt i wzięcia udziału w spektaklu u boku aktorów (spektakl interaktywny).

Zapewniamy oryginalną oprawę muzyczną oraz cztero-planową scenografię, doskonałe realistyczne kostiumy i rekwizyty opracowane przez specjalistów z Telewizji Kraków.

Czas trwania: 40 min.

10:30 NIEBO – ODLOTOWE WARSZTATY PLASTYCZNE
Prowadzenie Krzysztof Kowalczyk, sala plastyczna ŁOK Więcej…

Logowanie

Copyright © 2019 Twój Kurier Regionalny. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.