Wyniki Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych rozgrywanych w Łodzi

wyniki_MPJMWSPANIAŁY SUKCES podopiecznych trenera Jerzego Gołębiewskiego, zawodników WOJOWNIKA Skierniewice Adriana Prochaski i Bogusza Sucheckiego.

Adrian wywalczył tytuł Wicemistrza Polski w wadze do 90 kg a Bogusz Brązowy medal w wadze do 81 kg.

Pozostali zawodnicy Adrian Brańczyk w wadze do 50 kg - zajął 9 m, Dominik Kroc w wadze do 81 kg - 13 m, Michał Gołębiewski doznał kontuzji barku i niestety został wycofany z zawodów.

- Jestem zadowolony z osiągniętych wyników moich podopiecznych, ale w przypadku Bogusza pozostał duży niedosyt, powinien wywalczyć złoty medal, no cóż taki jest sport. Pozostali zawodnicy walczyli na swoim poziomie w przyszłym roku będą jeszcze startowali w grupie juniora młodszego.

Czytaj więcej...

Relacja Puchar Polski w Ratownictwie Wodnym - Ustka 20.07.2013

Ustka_2_1W dniu 20 lipca 2013 roku na kąpielisku przy plaży wschodniej w Ustce zostały rozegrane zawody sportowe o Puchar Polski w Ratownictwie Wodnym, których organizatorem był WOPR oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustce. 

Najlepsi, najsprawniejsi ratownicy wodni z całego kraju, rywalizowali w indywidualnych, widowiskowych konkurencjach sportowego ratownictwa wodnego tj. Bieg - pływanie - bieg, wyścig na desce, wyścig na kajaku, wyścig pływanie, pływanie w płetwach i flagi plażowe. W zawodach startowało około 40 mężczyzn i 30 kobiet. WOPR oddział w Skierniewicach wystawił dwóch zawodników, którzy od paru lat świetnie spisują się nad morzem i zdobywają najlepsze lokaty. Byli nimi Piguła Kacper oraz Kucharski Sykstus. Skierniewiczanie doskonale radzą sobie w konkurencjach, które wymagają zwinności i szybkości. Należą do jednych z lepszych zawodników, którzy co roku stają na podium w konkurencjach flagi plażowe oraz sprint po plaży.

 

Czytaj więcej...

W Łódzkiem święto sportu młodzieżowego

W_dzkiem_wito_sportu_modzieowegoOgólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich - Łódzkie 2013 rozkręca się z każdym dniem. Niemal codziennie młodzi sportowcy z całej Polski walczą na terenie województwa łódzkiego o medale mistrzostw Polski.

Olimpiada Młodzieży, jako oficjalne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, jest najważniejszym wydarzeniem sportu młodzieżowego w Polsce i jedną z najcenniejszych inicjatyw, która służy upowszechnianiu i rozwojowi kultury fizycznej oraz popularyzuje ideę olimpizmu wśród młodych sportowców. - Województwo Łódzkie już po raz trzeci ma przyjemność organizowania tak wspaniałej imprezy, urzeczywistniającej starożytną ideę olimpijską „Atltius, citius, fortius” - „Wyżej, szybciej, mocniej”. Dzięki Olimpiadzie młodzi zawodnicy mają okazję poznać atmosferę dużego wydarzenia sportowego, które dla wielu z nich może być początkiem wielkiej sportowej kariery - mówił podczas konferencji prasowej na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Łodzi marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu

1005945_551012738293433_699730717_nMPJW dniach 5-7.07.2013 r. w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich. Były to pierwsze mistrzostwa w sezonie 2012/13 na tzw. „długim" basenie (50-cio metrowym).

Reprezentacja Skierniewic, choć nieliczna, nie dała o sobie zapomnieć. Złoty medalista Zimowych Mistrzostw Polski, Szymon Dębski i teraz nie wrócił z pustymi rękoma. Już pierwszego dnia w eliminacjach Szymon pokazał, że nie można pozwolić sobie w rywalizacji z nim na żadne żarty. Zakwalifikował się do finału z pierwszym czasem w konkurencji 100 m stylem motylkowym. Wspaniały wyścig finałowy dał Szymonowi pierwszy w swojej karierze medal Mistrzostw Polski rozgrywanych na pływalni o wymiarach olimpijskich. Szymon został wicemistrzem Polski konkurencji 100m stylem motylkowym.

Czytaj więcej...

II Skierniewicki Półmaraton

ii_polmaratonBiegi amatorskie dla kobiet i mężczyzn oraz biegi w kategorii OPEN - w takich konkurencjach mogła sprawdzić się rekordowa liczba 256 zawodników, którzy w minioną sobotę, 29 czerwca, pojawili się nad Skierniewickim Zalewem Zadębie.

Oprócz reprezentantów naszego miasta na mecie stanęli zawodnicy z całego kraju.

Zawody były oddzielne dla kobiet i mężczyzn, którzy w sumie rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych. W grupie K-20 bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Łodzi, Monika Kaczmarek oraz Joanna Modrzyńska, które zajęły pierwsze dwie lokaty. Bardzo dobry występ w tej grupie zanotowała skierniewiczanka, Katarzyna Czeczot, która wywalczyła brązowy medal. W kategorii K-35 najlepsza okazała się Olca Kazimierova reprezentująca Ostrów Mazowiecki.

Czytaj więcej...

Triumf piłkarzy Widoku w Chorzowie

widok_ch_malaZawodnicy Widoku Skierniewice z rocznika 2002 zwyciężyli w ogólnopolskim turnieju Town & Country Haus Cup. Zawody odbyły się weekend, 15 - 16 czerwca w Chorzowie.

Obok podopiecznych Rafała Rożka do rywalizacji przystąpiło wiele utytułowanych drużyn z całej Polski m.in Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, Śląsk Wrocław, Korona Kielce, ŁKS Łódź, Warta Poznań, GKS Bełchatów, APN Raków Częstochowa, Stadion Śląski Chorzów oraz Talent Białystok.

Skierniewiczanie znakomicie rozpoczęli fazę grupową triumfując nad ekipą Józefki Chorzów (1:0). Bramkę na wagę pierwszych trzech punktów w turnieju zdobył Kacper Karasek.

W kolejnych spotkaniach było jeszcze lepiej. Rozpędzeni zawodnicy Widoku pokonali bowiem GKS Bełchatów (2:1) i rozbili w drobny mak ŁKS Łódź (4:1) oraz Stadion Śląski Chorzów II (3:0).

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym Drzonków (22-23.06.2013)

MISTRZOSTWA_POLSKI_W_RATOWNICTWIEPo raz drugi reprezentanci WOPR Województwa Łódzkiego zostali drużynowymi Mistrzami Polski w Ratownictwie Wodnym.

Drużyna WOPR Województwa Łódzkiego składająca się z zawodników sportowej drużyny WOPR oddział w Skierniewicach  oraz WOPR-u Zgiersko - Łęczyckiego wygrali klasyfikacje drużynową kobiet jak i mężczyzn co w ostatecznym podsumowaniu dało wyśmienity wynik. Puchar Drużynowego Mistrza Polski został na kolejny rok w Województwie Łódzkim.

Jest to jeszcze większa motywacja dla ratowników, ponieważ trzecia wygrana, o którą będą walczyć za rok na kolejnych Mistrzostwach Polski może spowodować, że Puchar Mistrza Polski zostanie w Łódzkim już na stałe. Ratownicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: junior młodszy (14-15 lat), junior (16-18 lat) oraz open.

Czytaj więcej...

Sukces zawodnika MMKS ,,WOJOWNIK"

sukces_zawodnikaSukces zawodnika MMKS ,,WOJOWNIK"

Sukces zawodnika MMKS ,,WOJOWNIK" Skierniewice Pawła Mróz podopiecznego trenera Jerzego Gołębiewskiego w Pucharze Europy Seniorów w Celje - Słowenia.

To największy wynik Skierniewickiego judo.

Życiowy wynik Pawła.

Kolejny brąz Pawła Mroza

Kolejny_brz_Pawa_MrozaZawodnik skierniewickiego klubu MMKS Wojownik wywalczył brązowy krążek, podczas Pucharu Europy Seniorów, odbywającego się w miniony weekend w słoweńskim Celje.

Podopieczny trenera Jerzego Gołębiewskiego, występujący w kategorii do 90 kg, fantastycznie zaprezentował się w turnieju, triumfując aż w czterech pojedynkach.

Po znakomitych walkach odprawił z kwitkiem reprezentantów Słowenii, Niemiec i Szwajcarii. Rozpędzonego Pawła zatrzymał jedynie późniejszy wicemistrz Europy, Rosjanin Khusen Khalmurzaev. W decydującym starciu skierniewicki judoka pokonał jednak przez ippon (rzut na plecy) innego reprezentanta Polski Jakuba Zarzecznego. W Słowenii wystąpił również Wiktor Mrówczyński, który zajął dalszą lokatę.

Czytaj więcej...

Eliminacje do Mistrzostw Polski

Eliminacje_do_Mistrzostw_PolskWyniki wywalczone w Eliminacjach Regionu II do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych przez zawodników WOJOWNIKA Skierniewice podopiecznych trenera Jerzego Gołębiewskiego:

waga do 50 kg - 2 m - Adrian Barńczyk
waga do 73 kg - 2 m - Michał Gołębiewski
waga do 81kg - 1 m - Bogusz Suchecki
waga do 81 kg - 5 m - Dominik Kroc
waga do 90kg - 5 m - Adrian Prochaska (walczył z kontuzją)

Wystartowało około 170 zawodników/czek z Regionu II (cztery województwa - Mazowieckie, Łódzkie, Podlaskie) - Awans do Mistrzostw Polski, które będą rozgrywane w Łodzi wywalczyli wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy.

Czytaj więcej...

Główne_fotki

 • „Unikanie wścibskiego badania cudzego życia”

  PAN:Synu, nie bądź ciekawy, ani też nie noś w duszy próżnych trosk. Cóż cię to lub owo obchodzi? „Ty idź za mną". Co cię to odchodzi, czy ktoś jest taki czy taki, a ów tak i tak działa czy mówi? Ty nie potrzebujesz odpowiadać za innych, lecz za siebie zdasz sprawę. Dlaczegóż więc się mieszać?  Oto Ja wszystkich poznaję i widzę wszystko, co dzieje się pod słońcem. I wiem, jak się ma sprawa z każdym, co myśli, czego chce, do czego zmierza. Nie trzeba przeto wszystko powierzyć. Ty zaś zachowaj siebie w dobrym pokoju i pozwól miotać się niespokojnemu, ile zechce. Przyjdzie na niego, cokolwiek uczynił lub powiedział, bo mnie nie może zwieść. Read More
 • UWAGA - 1 listopada kwesty na cmentarzach w Mszczonowie i Lutkówce

  Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne informuje, że w dniu pierwszego listopada jego członkowie wraz z rekonstruktorami ze współpracującej ze Stowarzyszeniem - GRH STRZELCY im. 31pSK, przeprowadzą zbiórkę pieniężną na dwóch mszczonowskich cmentarzach parafialnych oraz na cmentarzu w Lutkówce. Na mszczonowskich cmentarzach historycy i rekonstruktorzy zbierać będą fundusze na odbudowę grobu państwa Bieleckich, przedwojennych dziedziców majątku Gnojna oraz na renowację pomnika księdza proboszcza Marcina Polkowskiego. W ubiegłym roku cel zbiórki był taki sam. Niestety na zaplanowane prace zebrano wtedy jedynie 1/3 kwoty. Pomimo tego oba groby zostały wykonane, jednak prace udało się zakończyć tylko dlatego, że ich wykonawcy zgodzili się rozłożyć koszty na raty. Teraz pozostaje mieć  nadzieję, że tegoroczna hojność osób odwiedzających cmentarze we Mszczonowie, pozwoli sfinansować w całości zaciągnięte zobowiązania. Read More
 • Dotacje na usuwanie azbestu

  Do 15 marca br. skierniewicki Urząd Miasta przyjmuje wnioski o udzielenie dotacji na zadania polegające na usuwaniu i unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest. Wnioski mogą składać osoby fizyczne, podmioty gospodarcze, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe w sekretariacie Urzędu Miasta Skierniewice ul. Rynek1. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ul. Senatorska 12 nr tel. 46 834-51-73. W roku ubiegłym dzięki dotacji udało się usunąć odpady azbestowe z ponad 20 nieruchomości z terenu miasta. Z takiej możliwości skorzystały głównie osoby fizyczne ale także Instytut Ogrodnictwa. Read More
 • II wystawa - Nasze kolekcje

  Już w przyszły czwartek, 6 lutego w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury, odbędzie się druga odsłona wystawy - „Nasze Kolekcje”. Podobna miała miejsce w styczniu ubiegłego roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Wówczas dla wielu kolekcjonerów zabrakło miejsca. W tegorocznej odsłonie organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przekazali każdemu z nich jedną lub dwie gabloty do ekspozycji swoich zbiorów..    Więcej informacji: http://akademiaskierniewice.pl/. Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Db

Reklama

STONICKurierGMR_baner

konstal_2013

Technochlod_baner

Lucyna_baner

OdNowa_baner

UiZ_baner

menopauza_portal

AWFbaner_dzieciecy_zodiak

Matel_baner

WAT

banerUM

LKO_baner_01

AHE lodz

UL

WSP_Lodz

FOTOi


termyy

Janusz Korwin Mikke

KSIĄŻKA

 • Makramy_w2Sylvie Hooghe

  „Makramy. Biżuteria i modne dodatki ". Wyd. 2 

  Moda na kolorowe makramowe dodatki i biżuterię powraca! Torebki, bransolety, wisiory, paski możesz zrobić z satyny, wełny lub bawełny.

  Pomogą ci w tym przedstawione w książce podstawowe węzły makramowe i ich kombinacje. Każdy projekt opisany jest krok po kroku, a poszczególne etapy prac zilustrowano na kolorowych schematach.

  W książce znajdziesz także porady dotyczące doboru nici, informacje o tym, jak rozpocząć pracę na mocowaniu i jakie stosować wykończenia.

  Ciekawe pomysły na zrobienie szalika, paska, saszetki czy ozdobnych pomponów z pewnością zainspirują cię do stworzenia ozdób własnego projektu.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-209-0, ilość stron: 80, format: 204x260 mm, oprawa: broszurowa, cena: 29,90.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Klasyczne_koronki_szydelkoweProste, nowoczesne i oryginalne - te słowa najlepiej opisują przedstawione w książce projekty koronek: bieżniki i obrusy, wykończenia brzegów, zdobienia serwet i serwetek, pościeli, ręczników i fartuszków.

  Dzięki instrukcjom wykonania poszczególnych wzorów, kolorowym schematom i fotografiom dokładnie ilustrującym kolejne etapy pracy osoby mniej doświadczone w szydełkowaniu stworzą swoje pierwsze dzieła już po kilku lekcjach.

  W książce pokazano, jak trzymać szydełko i wykonywać podstawowe sploty. Doradzono, jakie wybrać nici.

  Opisano, jak zrobić splot rakowy, pikotki i szydełkować w okrążeniach. Ci, którzy poznali już tajniki tej sztuki, dowiedzą się, jak łatwo i szybko tworzyć własne projekty i zdobić bieliznę.

  W poradniku przedstawiono także projekty tworzone techniką filetową i koronki umożliwiające uzyskanie prac bardziej skomplikowanych.

  Wydawnictwo:  RM, ISBN: 978-83-7773-202-1, ilość stron: 64, format: 204x260 mm, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Kawa_i_inneLouise Pickford

  „Kawa i inne gorące napoje”

  Wspaniałe kawy, rozgrzewające gorące czekolady, herbatki łagodzące stres i choroby, aromatyczne poncze i wiele innych rozgrzewających napojów idealnych na chłodne dni - tak niezwykłego zestawu przepisów próżno szukać w innych książkach.

  W książce przedstawiono kolekcję takich napojów, jak kawy smakowe, herbaty i napary, gorące czekolady, gorące drinki alkoholowe, mleczne mikstury oraz wywary.

  Karaibska kawa z rumem i malibu, szwedzki glögg, tisane ze świeżej mięty czy lawendowe mleczko dla dzieci - to tylko niektóre z nich.

  W tak bogatej ofercie każdy znajdzie dla siebie coś pysznego - zarówno na specjalną okazję, jak i na zwykłe dni roku.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-204-5, ilość stron: 96, format: B5, oprawa: miękka, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl .

  Więcej…  
 • 1915_wyboryRuta Sepetys „Wybory"

  Jest rok 1950. Siedemnastoletnia Josie Moraine, córka prostytutki, pragnie więcej, niż Nowy Orlean może jej zaoferować. Obmyśla więc plan, jak się wyrwać z miasta, lecz tajemnicza śmierć w Dzielnicy Francuskiej wplątuje ją w sieć policyjnego dochodzenia.

  Los wystawi na próbę lojalność dziewczyny wobec matki oraz Willie Woodley, szorstkiej burdelmamy, na której pomoc w najtrudniejszych chwilach mogła liczyć.

  Zawieszona pomiędzy marzeniem o elitarnej uczelni a rzeczywistością mrocznego półświatka, Josie musi podjąć kilka trudnych decyzji. Czy jednak uda jej się zagłuszyć głos sumienia?

  Ruta Sepetys, autorka „Szarych śniegów Syberii", zręcznie konstruuje opowieść pełną tajemnic i kłamstw, przypominając, że nasz los kształtują wybory, których dokonujemy.

  Forma wydania: książka papierowa,  oprawa: broszurowa, rok wydania: 2014, liczba stron: 336, format: 135x204 mm, przedział wiekowy: 18-100, numer ISBN: 978-83-10-12494-4.

  Więcej…  
 • Koniec_feminizmuAleksander Nikonow  „Koniec feminizmu. Czym kobieta różni się od człowieka”

  Wydawnictwo TRIO ma przyjemność poinformować Państwa, że właśnie ukazała się na rynku księgarskim publikacja Aleksandra Nikonowa Koniec feminizmu, czym kobieta różni się od człowieka. Książka rosyjskiego autora jest prawdziwym fenomenem. W czasach dyktatu poprawności politycznej Aleksander Nikonow otwarcie krytykuje ideologię feministyczną, wykazując absurdalność i szkodliwość realizacji jej założeń.

  Nikonow przedstawia genezę feminizmu, sięgając do niejednokrotnie szokujących, nieznanych lub świadomie przemilczanych źródeł i faktów. W bardzo czytelny sposób przedstawia podobieństwo feministycznej ideologii i sposobów jej popularyzowania do innych destrukcyjnych ideologii funkcjonujących w XX wieku - komunizmu i faszyzmu.

  Nikonow wnikliwie opisuje także opłakaną kondycję współczesnego „białego mężczyzny”, który stał się głównym celem ataków „ziejących nienawiścią” feministek. Jednak nie jest to książka jedynie o feminizmie. Autor przedstawia także dramatyczne skutki realizowania poprawności politycznej, zwłaszcza w sferze edukacji wyższej. W książce znajdziemy wiele absurdów politycznej poprawności, wymownie uzasadniających smutną refleksję autora nad współczesną cywilizacją.

  Więcej…  

Kalendarium wydarzeń

Serwis informacyjny Łowickiego Ośrodka Kultury 30.01 - 6.02.2014

OK_131 stycznia /piątek/ - KONCERT DOMOWE MELODIE, sala kina Fenix, godz. 19.00 (BILETÓW BRAK!).

Domowe Melodie - polski zespół wykonujący muzykę alternatywną. Trio stanowią: Justyna Chowaniak, pomysłodawczyni, autorka tekstów, wokalistka i pianistka oraz Staszek Czyżewski z Kubą Dykiertem, którzy odpowiedzialni są za stronę instrumentalną. Tworzą muzykę w konwencji lo-fi, zagraną i nagrywaną w warunkach domowych. Ich utwory cechuje melodyjność, prostota i bogate w kontekst słowa piosenek.

Pochodzący z debiutanckiej płyty utwór „Grażka" zadebiutował na 2. miejscu Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia, a w kolejnym tygodniu zdobył szczyt notowania. Zespół wystąpił w czerwcu 2013 podczas Halfway Festival w Białymstoku, 3 lipca 2013 r. w Gdyni na festiwalu Heineken Open'er na scenie Alter Space oraz podczas trasy Męskiego Grania 2013.

Więcej…

Warsztaty dekorowania techniką decoupage

RATPWarsztaty dekorowania techniką decoupage - etap II 15 -16 lutego 2014 r.

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach. Zajęcia odbywają się Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości, ul. Piłsudskiego 2 - budynek USC.

Program:
15 lutego godz. 14.00 - 17.00
16 lutego godz. 14.00 - 17.00

Uczestnicy warsztatów zapoznają się ze sposobami ozdabiania przedmiotów szklanych z wykorzystaniem motywu serwetkowego i papieru ryżowego. Nauczą się jak nałożyć konturówkę dla uzyskania zdobień biżuteryjnych.

W czasie warsztatów uczestnicy wykonają szklany lampion na świeczkę typu tea-light z motywem roślinnym do wykorzystania podczas wieczornych spotkań w ogrodzie. Poznają technikę pracy na kulistej powierzchni.

Więcej…

Mały OCH! Film Festiwal 20.01 – 30.01.2014 PROGRAM

maly_och_2014_PLAKAT_120 stycznia (poniedziałek)
9:00 Spektakl teatralny - Studio Art-Re, kino Fenix
O DWÓCH TAKICH CO UKRADLI KSIĘŻYC

Muzyczne przedstawienie oparte na powieści Kornela Makuszyńskiego, zaliczane do kanonu literatury polskiej.

Znakomite opracowanie tekstu stwarza atmosferę nauki i rozrywki, z mnóstwem wrażeń artystycznych. Występuje siedem postaci: Jacek, Placek, Osiołek, Pelikan, Złota Postać, Rozbójniczka, Gospodyni.

Spektakl sprzyja rozwojowi twórczej wrażliwości i dziecięcej wyobraźni. Jest to doskonała okazja do zobaczenia masek zwierząt i wzięcia udziału w spektaklu u boku aktorów (spektakl interaktywny).

Zapewniamy oryginalną oprawę muzyczną oraz cztero-planową scenografię, doskonałe realistyczne kostiumy i rekwizyty opracowane przez specjalistów z Telewizji Kraków.

Czas trwania: 40 min.

10:30 NIEBO – ODLOTOWE WARSZTATY PLASTYCZNE
Prowadzenie Krzysztof Kowalczyk, sala plastyczna ŁOK Więcej…

Logowanie

Copyright © 2019 Twój Kurier Regionalny. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.