Maciej Strzelecki brązowym medalistom Mistrzostw Polski

Maciej_Strzelecki_brzowym_medalistom_Mistrzostw_PolskiBrązowy medal Macieja Strzeleckiego - to najlepszy wynik zawodników ze skierniewickiego klubu „KS Piątka” podczas Mistrzostw Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych, które odbyły się w Olsztynie.

Do czterodniowej rywalizacji przystąpili najlepsi szachiści z całego kraju, którzy rywalizowali w dwóch konkurencjach: szachach szybkich i błyskawicznych. Pierwsza z wymienionych została rozgrywana systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt, w tempie 15 minut + 10 s za ruch na zawodnika. W tych zawodach nie udało się nam wywalczyć medalu, chociaż byliśmy o krok od podium - Radosław Psyk zajął bowiem czwarte miejsce w grupie chłopców do lat 12, a Jakub Mechliński szóste wśród chłopców do lat 8. Radek walczył o złoto, Kuba o brąz, jednak ostatnia przegrana partia przekreśliła medale. Blisko czołówki w grupie dziewcząt do lat 18 była Aleksandra Tarnowska zajmując ostatecznie 11 miejsce.

Czytaj więcej...

Widok tuż za Borussią Dortmund w Euronadziejach 2013

Widok_tu_za_Borussi_Dortmund_w_Euronadziejach_2013Sześć zwycięstw, jeden remis i dwie porażki – tak znakomity bilans zanotowali młodzi adepci futbolu ze skierniewickiego klubu MLKS WIDOK, którzy zajęli drugie miejsce w międzynarodowym turnieju Euronadzieje 2013. W finałowym spotkaniu nasi reprezentanci ulegli jednej z najsilniejszych drużyn w Europie – Borussi Dortmund.

Do zawodów przystąpiło blisko 200 młodych piłkarzy, którzy przez trzy dni rywalizowali na boiskach przy ul. Traugutta w Gdańsku. W zmaganiach wzięły udział zespoły: Borussi Dortmund (Niemcy), IF Brommapojkarna (Szwecja), Sduszor - 5 Kaliningrad (Rosja), FC Mińsk (Białoruś), dwie drużyny Czornomorca Odessa (Ukraina), Lechia Gdańsk, Widok Skierniewice, Raków Częstochowa, SEMP Warszawa, Santos Gdańsk i GOSRiT/ el professional Luzino. W pierwszej fazie wszystkie ekipy zostały podzielone na dwie grupy. W zielonej, z kompletem punktów triumfowała Borussia, a w niebieskiej IF Brommapojkarna.

Czytaj więcej...

Piłkarze Widoku nagrodzeni

wid_podz_malaNa ostatniej sesji Rady Miasta odbyła się wyjątkowa uroczystość.

Prezydent Leszek Trębski oraz Przewodniczący Rady Miasta Mariusz Dziuda nagrodzili piłkarzy ze skierniewickiego klubu MLKS-u Skierniewickiego Widoku, którzy awansowali do IV Ligi.

W nagrodę wszyscy zawodnicy, trenerzy oraz działacze klubu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz gadżety miejskie.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki !

 

Czytaj więcej...

Mrówczyński siódmy w Pucharze Europy

mr_owa_001Zawodnik skierniewickiego klubu MMKS Wojownik zanotował znakomity występ w Pucharze Europy odbywającym się w czeskim Libercu.

Po fantastycznych walkach  nasz reprezentant zajął ostatecznie siódma lokatę, która zdecydowanie przybliżyła go do wyjazdu na Mistrzostwa Europy oraz Drużynowe Mistrzostwa Świata.

Weekendowe zmagania (27-28 lipca) Skierniewiczanin rozpoczął bardzo dobrze odprawiając z kwitkiem kolejnych rywali z Niemiec, Ukrainy oraz Słowenii. W kolejnych starciach musiał jednak uznać wyższość zawodników odpowiednio z Brazylii oraz Kazachstanu. Mimo dwóch porażek popularny „Mrówa” osiągnął znakomity rezultat, tym bardziej iż w jego kategorii wagowej do 66 kg wystartowała najliczniejsza bo 45 - o osobowa grupa zawodników z 30 krajów.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim

winoujcie_1_1W dniach 3 - 4 sierpnia 2013 roku w Świnoujściu odbyły się Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim, których organizatorem był WOPR oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz Świnoujście".

Zawody, mające profilaktyczny charakter, były sprawdzianem umiejętności, wytrzymałości, wszechstronności i sprawności dla startujących ratowników wodnych. Poza tym był to przed smak emocji przed nadchodzącymi szybkimi krokami Mistrzostwami Europy w Holandii na które jak już wiadomo trzech zawodników WOPR oddział w Skierniewicach (Joanna Charzewska, Sykstus Kucharski i Kacper Piguła) prowadzi przygotowania treningowe aby jak najlepiej wypaść wśród najlepszych ratowników w Europie. W Świnoujściu swoich sił próbowali Sykstus Kucharski i Kacper Piguła. Był to bardzo udany weekend dla Skierniewickich Ratowników, którzy należą do czołówki ratowników w Polsce, reprezentujących barwy Skierniewic na najważniejszych zawodach nad morzem oraz na basenach.

Czytaj więcej...

II Turniej Mikstów zakończony

Turniej_siatkowkaW ubiegłą niedzielę, 28 lipca nad zalewem Zadębie w Skierniewicach odbyła się II edycja Turniejów Mikstów w siatkówkę plażową. Szczęśliwymi wygranymi zostali: Joanna Rzepecka i Michał Kędzior.

Turniej rozpoczął się o godzinie 9.00 i trwał przez cały dzień. Do ostatnich chwil trwała zacięta rywalizacja. W finale oprócz zwycięskiej pary walczyli również: Monika Chmiel i Jakub Sobolewski.

Spośród uczestników wyłoniono także najlepszych zawodników Turnieju. Te tytuły przypadły Tomaszowi Antoniakowi -  jako najlepszemu zawodnikowi i Monice Chmiel - jako najlepszej zawodniczce.

Wszystkie zwycięskie pary na pamiątkę otrzymały medale, statuetki, a także nagrody rzeczowe. W tej edycji Turnieju do udziału zgłosiła się rekordowa liczba ponad 20 par z całej Polski.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Polski Juniorów 16lat

Mistrzostwa_Polski_Juniorw_16latTuż po Mistrzostwach Polski Juniorów 15-lat odbyły się w Dębicy Mistrzostwa Polski Juniorów 16-lat. Chociaż Skierniewiczanom nie udało się wywalczyć żadnego medalu to zawody były znakomitym podsumowaniem całorocznej pracy.

Aż dwukrotnie kwalifikował się do ścisłego finału Kuba Kowalczyk, który ostatecznie uplasował się na szóstej pozycji w konkurencji 100 m stylem klasycznym oraz na ósmej na dystansie dwukrotnie dłuższym również w konkurencji stylu klasycznego. Kuba był również dziesiąty (finał B) w konkurencji 50 m stylem klasycznym. Finał A wywalczył również Ernest Meszka w konkurencji 200 m stylem grzbietowym. Ernest zakwalifikował się do finału z ósmym czasem jednak w po południowym wyścigu poprawił czas tym samym zajmując siódmą lokatę.

Czytaj więcej...

European Cup Juniors

European_Cup_JuniorsWielki sukces osiągnął zawodnik Wojownika Skierniewice Wiktor Mrówczyński podopieczny trenera Jerzego Gołębiewskiego.

Wiktor w Pucharze Europy Juniorów w Czechach wywalczył wysokie 7 miejsce, wygrał  3 walki z zawodnikami: Niemiec, Ukrainy, Słowenii, przegrał z zawodnikami - Brazylii, Kazachstanu. Jego kategoria była najliczniej obsadzoną, wystartowało w niej 45 zawodników z 30 krajów.

- Wywalczenie wysokiego 7 miejsca daje Wiktorowi dalszą szansę rywalizacji o wyjazd na Mistrzostwa Europy czy Drużynowe Mistrzostwa Świata - trener Jerzy Gołębiewski.

Paweł Mróz siódmy w Europie

pawelmroz_duzaPaweł Mróz zajął siódma lokatę w rozgrywanym w niemieckim Sindelfingen Pucharze Europy Seniorów.

Mróz, wicemistrz kraju w kategorii open, pokonał w inauguracyjnej walce przez ippon Białorusina Aliaksieja Stiepankou, ale w drugiej przegrał z Niemcem Simonem Glocknerem (waza-ari).

W pojedynkach repesażowych Polak najpierw pokonał Włocha Alberto Benedettiego (ippon), a następnie uległ Belgowi Dylanowi Van Nuffelowi (ippon).

To kolejny sukces naszego zawodnika w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że miesiąc temu nasz reprezentant wywalczył brązowy krążek, podczas Pucharu Europy Seniorów w słoweńskim Celje.

W październiku ub. r. Paweł wywalczył także tytuł wicemistrza Polski.

Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są na stronie:

http://www.judoinside.com/event/view/8695/h2h/

Serdecznie gratulujemy !

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat & Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

OOM_DrzonkowZa nami kolejny „wakacyjny" bój o medale Mistrzostw Polski.

W miniony weekend o tytuły Mistrzów Polski na basenach o wymiarach olimpijskich - 50m - walczyli zarówno zawodnicy z rocznika 1998 w Mistrzostwach Polski Juniorów 15 - lat, które odbyły się w Oświęcimiu, jak i zawodnicy z roczników 1995 i 1996 w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która jest równocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów 17-18 lat w Drzonkowie.

Zaczynając od podsumowania startów 17-18-latków, tym samym od największego sukcesu, którego autorem była Izabela Zyga. Iza wywalczyła brązowy medal na dystansie 200 m stylem klasycznym!!! Nasza skierniewicka żabkarka dopłynęła z czasem 2:38,56, ustanawiając tym samym swój nowy wspaniały rekord życiowy.

Czytaj więcej...

Główne_fotki

 • „Unikanie wścibskiego badania cudzego życia”

  PAN:Synu, nie bądź ciekawy, ani też nie noś w duszy próżnych trosk. Cóż cię to lub owo obchodzi? „Ty idź za mną". Co cię to odchodzi, czy ktoś jest taki czy taki, a ów tak i tak działa czy mówi? Ty nie potrzebujesz odpowiadać za innych, lecz za siebie zdasz sprawę. Dlaczegóż więc się mieszać?  Oto Ja wszystkich poznaję i widzę wszystko, co dzieje się pod słońcem. I wiem, jak się ma sprawa z każdym, co myśli, czego chce, do czego zmierza. Nie trzeba przeto wszystko powierzyć. Ty zaś zachowaj siebie w dobrym pokoju i pozwól miotać się niespokojnemu, ile zechce. Przyjdzie na niego, cokolwiek uczynił lub powiedział, bo mnie nie może zwieść. Read More
 • UWAGA - 1 listopada kwesty na cmentarzach w Mszczonowie i Lutkówce

  Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne informuje, że w dniu pierwszego listopada jego członkowie wraz z rekonstruktorami ze współpracującej ze Stowarzyszeniem - GRH STRZELCY im. 31pSK, przeprowadzą zbiórkę pieniężną na dwóch mszczonowskich cmentarzach parafialnych oraz na cmentarzu w Lutkówce. Na mszczonowskich cmentarzach historycy i rekonstruktorzy zbierać będą fundusze na odbudowę grobu państwa Bieleckich, przedwojennych dziedziców majątku Gnojna oraz na renowację pomnika księdza proboszcza Marcina Polkowskiego. W ubiegłym roku cel zbiórki był taki sam. Niestety na zaplanowane prace zebrano wtedy jedynie 1/3 kwoty. Pomimo tego oba groby zostały wykonane, jednak prace udało się zakończyć tylko dlatego, że ich wykonawcy zgodzili się rozłożyć koszty na raty. Teraz pozostaje mieć  nadzieję, że tegoroczna hojność osób odwiedzających cmentarze we Mszczonowie, pozwoli sfinansować w całości zaciągnięte zobowiązania. Read More
 • Dotacje na usuwanie azbestu

  Do 15 marca br. skierniewicki Urząd Miasta przyjmuje wnioski o udzielenie dotacji na zadania polegające na usuwaniu i unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest. Wnioski mogą składać osoby fizyczne, podmioty gospodarcze, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe w sekretariacie Urzędu Miasta Skierniewice ul. Rynek1. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ul. Senatorska 12 nr tel. 46 834-51-73. W roku ubiegłym dzięki dotacji udało się usunąć odpady azbestowe z ponad 20 nieruchomości z terenu miasta. Z takiej możliwości skorzystały głównie osoby fizyczne ale także Instytut Ogrodnictwa. Read More
 • II wystawa - Nasze kolekcje

  Już w przyszły czwartek, 6 lutego w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury, odbędzie się druga odsłona wystawy - „Nasze Kolekcje”. Podobna miała miejsce w styczniu ubiegłego roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Wówczas dla wielu kolekcjonerów zabrakło miejsca. W tegorocznej odsłonie organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przekazali każdemu z nich jedną lub dwie gabloty do ekspozycji swoich zbiorów..    Więcej informacji: http://akademiaskierniewice.pl/. Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Db

Reklama

STONICKurierGMR_baner

konstal_2013

Technochlod_baner

Lucyna_baner

OdNowa_baner

UiZ_baner

menopauza_portal

AWFbaner_dzieciecy_zodiak

Matel_baner

WAT

banerUM

LKO_baner_01

AHE lodz

UL

WSP_Lodz

FOTOi


termyy

Janusz Korwin Mikke

KSIĄŻKA

 • Makramy_w2Sylvie Hooghe

  „Makramy. Biżuteria i modne dodatki ". Wyd. 2 

  Moda na kolorowe makramowe dodatki i biżuterię powraca! Torebki, bransolety, wisiory, paski możesz zrobić z satyny, wełny lub bawełny.

  Pomogą ci w tym przedstawione w książce podstawowe węzły makramowe i ich kombinacje. Każdy projekt opisany jest krok po kroku, a poszczególne etapy prac zilustrowano na kolorowych schematach.

  W książce znajdziesz także porady dotyczące doboru nici, informacje o tym, jak rozpocząć pracę na mocowaniu i jakie stosować wykończenia.

  Ciekawe pomysły na zrobienie szalika, paska, saszetki czy ozdobnych pomponów z pewnością zainspirują cię do stworzenia ozdób własnego projektu.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-209-0, ilość stron: 80, format: 204x260 mm, oprawa: broszurowa, cena: 29,90.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Klasyczne_koronki_szydelkoweProste, nowoczesne i oryginalne - te słowa najlepiej opisują przedstawione w książce projekty koronek: bieżniki i obrusy, wykończenia brzegów, zdobienia serwet i serwetek, pościeli, ręczników i fartuszków.

  Dzięki instrukcjom wykonania poszczególnych wzorów, kolorowym schematom i fotografiom dokładnie ilustrującym kolejne etapy pracy osoby mniej doświadczone w szydełkowaniu stworzą swoje pierwsze dzieła już po kilku lekcjach.

  W książce pokazano, jak trzymać szydełko i wykonywać podstawowe sploty. Doradzono, jakie wybrać nici.

  Opisano, jak zrobić splot rakowy, pikotki i szydełkować w okrążeniach. Ci, którzy poznali już tajniki tej sztuki, dowiedzą się, jak łatwo i szybko tworzyć własne projekty i zdobić bieliznę.

  W poradniku przedstawiono także projekty tworzone techniką filetową i koronki umożliwiające uzyskanie prac bardziej skomplikowanych.

  Wydawnictwo:  RM, ISBN: 978-83-7773-202-1, ilość stron: 64, format: 204x260 mm, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Kawa_i_inneLouise Pickford

  „Kawa i inne gorące napoje”

  Wspaniałe kawy, rozgrzewające gorące czekolady, herbatki łagodzące stres i choroby, aromatyczne poncze i wiele innych rozgrzewających napojów idealnych na chłodne dni - tak niezwykłego zestawu przepisów próżno szukać w innych książkach.

  W książce przedstawiono kolekcję takich napojów, jak kawy smakowe, herbaty i napary, gorące czekolady, gorące drinki alkoholowe, mleczne mikstury oraz wywary.

  Karaibska kawa z rumem i malibu, szwedzki glögg, tisane ze świeżej mięty czy lawendowe mleczko dla dzieci - to tylko niektóre z nich.

  W tak bogatej ofercie każdy znajdzie dla siebie coś pysznego - zarówno na specjalną okazję, jak i na zwykłe dni roku.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-204-5, ilość stron: 96, format: B5, oprawa: miękka, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl .

  Więcej…  
 • 1915_wyboryRuta Sepetys „Wybory"

  Jest rok 1950. Siedemnastoletnia Josie Moraine, córka prostytutki, pragnie więcej, niż Nowy Orlean może jej zaoferować. Obmyśla więc plan, jak się wyrwać z miasta, lecz tajemnicza śmierć w Dzielnicy Francuskiej wplątuje ją w sieć policyjnego dochodzenia.

  Los wystawi na próbę lojalność dziewczyny wobec matki oraz Willie Woodley, szorstkiej burdelmamy, na której pomoc w najtrudniejszych chwilach mogła liczyć.

  Zawieszona pomiędzy marzeniem o elitarnej uczelni a rzeczywistością mrocznego półświatka, Josie musi podjąć kilka trudnych decyzji. Czy jednak uda jej się zagłuszyć głos sumienia?

  Ruta Sepetys, autorka „Szarych śniegów Syberii", zręcznie konstruuje opowieść pełną tajemnic i kłamstw, przypominając, że nasz los kształtują wybory, których dokonujemy.

  Forma wydania: książka papierowa,  oprawa: broszurowa, rok wydania: 2014, liczba stron: 336, format: 135x204 mm, przedział wiekowy: 18-100, numer ISBN: 978-83-10-12494-4.

  Więcej…  
 • Koniec_feminizmuAleksander Nikonow  „Koniec feminizmu. Czym kobieta różni się od człowieka”

  Wydawnictwo TRIO ma przyjemność poinformować Państwa, że właśnie ukazała się na rynku księgarskim publikacja Aleksandra Nikonowa Koniec feminizmu, czym kobieta różni się od człowieka. Książka rosyjskiego autora jest prawdziwym fenomenem. W czasach dyktatu poprawności politycznej Aleksander Nikonow otwarcie krytykuje ideologię feministyczną, wykazując absurdalność i szkodliwość realizacji jej założeń.

  Nikonow przedstawia genezę feminizmu, sięgając do niejednokrotnie szokujących, nieznanych lub świadomie przemilczanych źródeł i faktów. W bardzo czytelny sposób przedstawia podobieństwo feministycznej ideologii i sposobów jej popularyzowania do innych destrukcyjnych ideologii funkcjonujących w XX wieku - komunizmu i faszyzmu.

  Nikonow wnikliwie opisuje także opłakaną kondycję współczesnego „białego mężczyzny”, który stał się głównym celem ataków „ziejących nienawiścią” feministek. Jednak nie jest to książka jedynie o feminizmie. Autor przedstawia także dramatyczne skutki realizowania poprawności politycznej, zwłaszcza w sferze edukacji wyższej. W książce znajdziemy wiele absurdów politycznej poprawności, wymownie uzasadniających smutną refleksję autora nad współczesną cywilizacją.

  Więcej…  

Kalendarium wydarzeń

Serwis informacyjny Łowickiego Ośrodka Kultury 30.01 - 6.02.2014

OK_131 stycznia /piątek/ - KONCERT DOMOWE MELODIE, sala kina Fenix, godz. 19.00 (BILETÓW BRAK!).

Domowe Melodie - polski zespół wykonujący muzykę alternatywną. Trio stanowią: Justyna Chowaniak, pomysłodawczyni, autorka tekstów, wokalistka i pianistka oraz Staszek Czyżewski z Kubą Dykiertem, którzy odpowiedzialni są za stronę instrumentalną. Tworzą muzykę w konwencji lo-fi, zagraną i nagrywaną w warunkach domowych. Ich utwory cechuje melodyjność, prostota i bogate w kontekst słowa piosenek.

Pochodzący z debiutanckiej płyty utwór „Grażka" zadebiutował na 2. miejscu Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia, a w kolejnym tygodniu zdobył szczyt notowania. Zespół wystąpił w czerwcu 2013 podczas Halfway Festival w Białymstoku, 3 lipca 2013 r. w Gdyni na festiwalu Heineken Open'er na scenie Alter Space oraz podczas trasy Męskiego Grania 2013.

Więcej…

Warsztaty dekorowania techniką decoupage

RATPWarsztaty dekorowania techniką decoupage - etap II 15 -16 lutego 2014 r.

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach. Zajęcia odbywają się Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości, ul. Piłsudskiego 2 - budynek USC.

Program:
15 lutego godz. 14.00 - 17.00
16 lutego godz. 14.00 - 17.00

Uczestnicy warsztatów zapoznają się ze sposobami ozdabiania przedmiotów szklanych z wykorzystaniem motywu serwetkowego i papieru ryżowego. Nauczą się jak nałożyć konturówkę dla uzyskania zdobień biżuteryjnych.

W czasie warsztatów uczestnicy wykonają szklany lampion na świeczkę typu tea-light z motywem roślinnym do wykorzystania podczas wieczornych spotkań w ogrodzie. Poznają technikę pracy na kulistej powierzchni.

Więcej…

Mały OCH! Film Festiwal 20.01 – 30.01.2014 PROGRAM

maly_och_2014_PLAKAT_120 stycznia (poniedziałek)
9:00 Spektakl teatralny - Studio Art-Re, kino Fenix
O DWÓCH TAKICH CO UKRADLI KSIĘŻYC

Muzyczne przedstawienie oparte na powieści Kornela Makuszyńskiego, zaliczane do kanonu literatury polskiej.

Znakomite opracowanie tekstu stwarza atmosferę nauki i rozrywki, z mnóstwem wrażeń artystycznych. Występuje siedem postaci: Jacek, Placek, Osiołek, Pelikan, Złota Postać, Rozbójniczka, Gospodyni.

Spektakl sprzyja rozwojowi twórczej wrażliwości i dziecięcej wyobraźni. Jest to doskonała okazja do zobaczenia masek zwierząt i wzięcia udziału w spektaklu u boku aktorów (spektakl interaktywny).

Zapewniamy oryginalną oprawę muzyczną oraz cztero-planową scenografię, doskonałe realistyczne kostiumy i rekwizyty opracowane przez specjalistów z Telewizji Kraków.

Czas trwania: 40 min.

10:30 NIEBO – ODLOTOWE WARSZTATY PLASTYCZNE
Prowadzenie Krzysztof Kowalczyk, sala plastyczna ŁOK Więcej…

Logowanie

Copyright © 2019 Twój Kurier Regionalny. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.