Skierniewiccy Laskarze o krok od finałów

Skierniewiccy_Laskarze_o_krok_od_finawHokeiści KS Polonia Skierniewice są liderami w grupie śląskiej, po rundzie jesiennej eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorów młodszych w hokeju na trawie. Nasi reprezentanci triumfowali we wszystkich spotkaniach aplikując rywalom aż dwadzieścia bramek. 

Skierniewiczanie w znakomitym stylu rozpoczęli rywalizację w zawodach już na samym początku rozbijając ekipę Kolejarza Gliwice 7:0. W kolejnym spotkaniu z Ósemką Tarnowskie Góry nie obyło się bez problemów bowiem o końcowym wyniku zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali nasi reprezentanci, wygrywając w całym meczu 3:2.

Ostatnim sobotnim sprawdzianem był pojedynek z UKS - em Mustangi Michałkowice, z którego po raz kolejny wyszliśmy zwycięsko. Skierniewiccy laskarze z przytupem potwierdzili dominację w pierwszej rundzie turnieju, na zakończenie gromiąc zespół Nysy 9:0.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Województwa Klas IV

klasy_IVW dniu 31.10.2013, kilka dni po zmaganiach starszych klubowych kolegów do rywalizacji o miano najlepszych pływaków województwa przystąpili zawodnicy z rocznika 2003. Występy zawodników naszego klubu w Mistrzostwach Województwa Klas IV można uznać za bardzo udany.

Dwukrotnie na drugim miejscu podium za starty w konkurencjach 100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem zmiennym stawał Kacper Krakowiak. W rywalizacji na dystansie 50 m stylem motylkowym bezkonkurencyjny okazał się skierniewicki zawodnik Bartosz Stefanowski, Bartek był również piąty w konkurencji 100 m stylem dowolnym. Blisko podium byli również Jan Michalak - dwukrotnie czwarty w konkurencjach 100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem dowolnym oraz Bartek Kaczor również czwarty w konkurencji 50 m stylem motylkowym.

Czytaj więcej...

Zawody zaliczane do Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej 2013/2014 - I Edycja. O Puchar Prezesa OSiR „NAWA”

DSC04385_1We wtorek (29.10.2013 r.) na Pływalni NAWA odbyły się kolejne zawody zaliczane do Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej 2013/2014 - I Edycja. O Puchar Prezesa OSiR "NAWA" walczyło ok. 450 zawodników ze skierniewickich Szkół Podstawowych. 

Celem zawodów było propagowanie nauki i doskonalenia pływania, umożliwienie sportowej konfrontacji młodzieży ze swoimi rówieśnikami, mobilizacja szkół do aktywnego szkolenia, wyłonienie najlepszych zawodników i szkół, a także upowszechnianie znajomości zasad bezpiecznego przebywania nad wodą jak i w wodzie.

Zawodnicy rywalizowali w klasach I-III na dystansach 25 m sposobem dowolnym, grzbietowym oraz 25 m z deską, a także w konkurencjach sztafetowych. Natomiast zawodnicy z klas IV-VI brali udział w konkurencjach: 50 m m stylem dowolnym, grzbietowym oraz w sztafetach.

Czytaj więcej...

III runda Pucharu Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego

Puchar_LOZP_IIIW dniu 29.10.2013 na łódzkim basenie odbyła się III runda Pucharu Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego. W rywalizacji nie mogło zabraknąć UKS NAWY SKIERNIEWICE.

Nasi najstarsi zawodnicy mogli sprawdzić swoje siły po prawie dwumiesięcznym okresie powakacyjnej pracy treningowej. Wyniki są zadowalające.

Najlepiej zaprezentował się Krzysztof Jankiewicz, który zwyciężył w konkurencjach: 200 m stylem grzbietowym oraz 50 m stylem motylkowym. Krzysiek w swoim trzecim starcie zajął drugą lokatę w konkurencji  100 m stylem dowolnym. Imiennik Jankiewicza - Krzysztof Karwat w konkurencji 200 m stylem grzbietowym dopłynął zaraz za swoim klubowym kolegą i zajął drugie miejsce w drugim swoim starcie w konkurencji 200 m stylem zmiennym zajął trzecie miejsce.

Czytaj więcej...

Turniej Judo o Puchar Banku Spółdzielczego w Skierniewicach dzieci, młodzików, juniorów młodszych i juniorów

sprawozdanie_judoW dn. 26/27.10.2013 r., MMKS ,,WOJOWNIK” Skierniewice i Bank Spółdzielczy w Skierniewicach byli organizatorami Ogólnopolskiego Turnieju Judo o Puchar Banku Spółdzielczego w Skierniewicach dzieci, młodzików, juniorów młodszych i juniorów.

Patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Skierniewice. W zawodach wystartowało 212 zawodników/czek z 22 klubów z Polski i jeden klub z Ukrainy. 

Kluby: K.S. Ukraina /Nadvirna,7 Sochaczew, UKS Makowiec, PCSW Warszawa, PM Łódź,  IPPON Kutno, UKS Targówek Warszawa, UKJ 225 Warszawa, Sensei Płock, Orzeł Żyrardów, Yuko Jozefów, Olimpijczyk Włocławek, Ryś Warszawa, Champion Warszawa, Zryw Łowicz, Kontra Mińsk Mazowiecki, Vis Skierniewice, Akademia Judo Łódź, Orkan Sochaczew, Gwardia Łódź, Gwardia Warszawa, Wojownik Skierniewice.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Świata Juniorów - Słowenia, 24-27.10.2013 r.

MISTRZOSTWA_WIATA_JUNIORWPierwszy raz w historii Skierniewickiego judo (istnieje 36 lat) zawodnik z naszego miasta, podopieczny trenera Jerzego Gołębiewskiego reprezentował Polskę i Skierniewice w najwyższej rangi zawodach Mistrzostwach Świata Juniorów.

W wadze do 66 kg - 13 m wywalczył Wiktor Mrówczyński. Wiktor wygrał dwie walki i jedną przegrał.

W pierwszej walce spotkał się z zawodnikiem Mołdawii wyjazd na Mistrzostwa Świata 2013 do Lubijany naszego zawodnika Wiktora Mrówczyńskiego okazał się strzałem w dziesiątkę Mrówa zaprezentował się z jak najlepszej strony walcząc z najlepszymi judokami na świecie.

Czytaj więcej...

Rusza Widok CUP 2013

RuszawidokciupPonad 60 zawodników z całej Polski przyjedzie w najbliższą niedzielę, 3 listopada do Skierniewic, aby wziąć udział w kolejnej odsłonie Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Widok CUP 2013. Turniej odbędzie się w ramach piłkarskiego maratonu spotkań, które potrwają do 17 listopada.

Przez 3 tygodnie Skierniewice staną się piłkarską stolicą Polski. Do naszego miasta przyjedzie krajowa czołówka młodych adeptów futbolu, którzy rozegrają 3 Ogólnopolskie Turnieje Halowe WIDOK CUP 2013. Do sportowej rywalizacji staną drużyny m.in. z Tomaszowa Mazowieckiego, Łodzi, Pruszkowa, Łowicza oraz Kielc.

Sześcioosobowe ekipy rozegrają 13 minutowe mecze w formule „każdy z każdym”. Na zakończenie wszyscy otrzymają medale, dyplomy, drobne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe puchary. Organizatorem turnieju jest klub MLKS Widok Skierniewice.  Początek o godz. 9:00 w hali przy ul. Pomologicznej 8.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Turniej Judo zakończony

Oglnopolski_Turniej_Judo_zakoczony212 młodych judoków z 22 klubów wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Judo dla Dzieci, Młodzików, Juniorów Młodszych oraz Juniorów o Puchar Banku Spółdzielczego. Zawody odbyły się w miniony weekend 26 - 27 październik w Skierniewicach.

Znakomicie spisali się w nich podopieczni trenera Jerzego Gołębiewskiego, którzy nie byli zbytnio gościnni dla zawodników z pozostałych miast, sięgając aż po 29 medali ( dziesięć złotych, dziewięć srebrnych i dziewięć brązowych). Te najcenniejsze padły łupem : Wiktorii Matysiak, Gabrieli Sucheckiej, Wiktori Wrzodak, Bogusza Sucheckiego, Szymona Zarębskiego, Jana Chojeckiego, Mikołaja Kowalczyka, Jakuba Chmielaka, Piotra Kowalczyka oraz Michała Gołębiewskiego. Wszyscy startujący zawodnicy otrzymali pamiątkowe gadżety, dyplomy, a zwycięzcy medale i puchary.  

Czytaj więcej...

W letniej aurze Rajd Jesieni

rajd_1Skierniewickie rajdy nie tracą na sile zarówno pod względem uczestników jak i samych zawodów. Tym razem na start zgłosiło się 31 załóg co jest o tyle budujące, że nie dawno na zakończonym Rajdzie Dolnośląskim jako Mistrzostw Polski lista startujących liczyła 38 załóg.

Wspaniała letnia pogoda pozwoliła rozegrać w stolicy nauk ogrodniczych III eliminacjię Skierniewickiego Rajdu Samochodowego o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice „Rajd Jesieni".

Honorowy start nastąpił z przed ratusza skierniewickiego o godz. 9.30 jednak zanim to nastąpiło zawodników przywitali Pan Prezydent Leszek Trębski, Przewodniczący Rady Miasta Pan Mariusz Dziuda oraz Komandor rajdu Maciej Wisławski.

Czytaj więcej...

Widok CUP dla rocznika 2006 zakończony

Widok_CUP_dla_rocznika_2006_zakoczonyPiłkarskie emocje, przepiękne bramki oraz zacięta rywalizacja na najwyższym poziomie – tak w skrócie można podsumować zakończony Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Widok CUP, który odbył się 20 października w Skierniewicach.

W tym dniu do naszego miasta zawitała krajowa czołówka młodych adeptów futbolu z rocznika 2006. Do rywalizacji przystąpiło w sumie dziesięć drużyn : Unia Boryszew, AF Tomasz Hajto, KKS Koluszki, Widzew Łódź, Pogoń Zduńska Wola, Lechia I Tomaszów Mazowiecki, Lechia II Tomaszów Mazowiecki oraz Kosa Konstancin. Stawkę uzupełniły dwie drużyny Widoku Skierniewice. Pierwsza z nich zanotowała sześć zwycięstw i zaledwie trzy porażki. Nasz drugi team spisał się nieco słabiej. Szczegółowe wyniki zawodów poniżej.

Czytaj więcej...

Główne_fotki

 • „Unikanie wścibskiego badania cudzego życia”

  PAN:Synu, nie bądź ciekawy, ani też nie noś w duszy próżnych trosk. Cóż cię to lub owo obchodzi? „Ty idź za mną". Co cię to odchodzi, czy ktoś jest taki czy taki, a ów tak i tak działa czy mówi? Ty nie potrzebujesz odpowiadać za innych, lecz za siebie zdasz sprawę. Dlaczegóż więc się mieszać?  Oto Ja wszystkich poznaję i widzę wszystko, co dzieje się pod słońcem. I wiem, jak się ma sprawa z każdym, co myśli, czego chce, do czego zmierza. Nie trzeba przeto wszystko powierzyć. Ty zaś zachowaj siebie w dobrym pokoju i pozwól miotać się niespokojnemu, ile zechce. Przyjdzie na niego, cokolwiek uczynił lub powiedział, bo mnie nie może zwieść. Read More
 • UWAGA - 1 listopada kwesty na cmentarzach w Mszczonowie i Lutkówce

  Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne informuje, że w dniu pierwszego listopada jego członkowie wraz z rekonstruktorami ze współpracującej ze Stowarzyszeniem - GRH STRZELCY im. 31pSK, przeprowadzą zbiórkę pieniężną na dwóch mszczonowskich cmentarzach parafialnych oraz na cmentarzu w Lutkówce. Na mszczonowskich cmentarzach historycy i rekonstruktorzy zbierać będą fundusze na odbudowę grobu państwa Bieleckich, przedwojennych dziedziców majątku Gnojna oraz na renowację pomnika księdza proboszcza Marcina Polkowskiego. W ubiegłym roku cel zbiórki był taki sam. Niestety na zaplanowane prace zebrano wtedy jedynie 1/3 kwoty. Pomimo tego oba groby zostały wykonane, jednak prace udało się zakończyć tylko dlatego, że ich wykonawcy zgodzili się rozłożyć koszty na raty. Teraz pozostaje mieć  nadzieję, że tegoroczna hojność osób odwiedzających cmentarze we Mszczonowie, pozwoli sfinansować w całości zaciągnięte zobowiązania. Read More
 • Dotacje na usuwanie azbestu

  Do 15 marca br. skierniewicki Urząd Miasta przyjmuje wnioski o udzielenie dotacji na zadania polegające na usuwaniu i unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest. Wnioski mogą składać osoby fizyczne, podmioty gospodarcze, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe w sekretariacie Urzędu Miasta Skierniewice ul. Rynek1. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ul. Senatorska 12 nr tel. 46 834-51-73. W roku ubiegłym dzięki dotacji udało się usunąć odpady azbestowe z ponad 20 nieruchomości z terenu miasta. Z takiej możliwości skorzystały głównie osoby fizyczne ale także Instytut Ogrodnictwa. Read More
 • II wystawa - Nasze kolekcje

  Już w przyszły czwartek, 6 lutego w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury, odbędzie się druga odsłona wystawy - „Nasze Kolekcje”. Podobna miała miejsce w styczniu ubiegłego roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Wówczas dla wielu kolekcjonerów zabrakło miejsca. W tegorocznej odsłonie organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przekazali każdemu z nich jedną lub dwie gabloty do ekspozycji swoich zbiorów..    Więcej informacji: http://akademiaskierniewice.pl/. Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Db

Reklama

STONICKurierGMR_baner

konstal_2013

Technochlod_baner

Lucyna_baner

OdNowa_baner

UiZ_baner

menopauza_portal

AWFbaner_dzieciecy_zodiak

Matel_baner

WAT

banerUM

LKO_baner_01

AHE lodz

UL

WSP_Lodz

FOTOi


termyy

Janusz Korwin Mikke

KSIĄŻKA

 • Makramy_w2Sylvie Hooghe

  „Makramy. Biżuteria i modne dodatki ". Wyd. 2 

  Moda na kolorowe makramowe dodatki i biżuterię powraca! Torebki, bransolety, wisiory, paski możesz zrobić z satyny, wełny lub bawełny.

  Pomogą ci w tym przedstawione w książce podstawowe węzły makramowe i ich kombinacje. Każdy projekt opisany jest krok po kroku, a poszczególne etapy prac zilustrowano na kolorowych schematach.

  W książce znajdziesz także porady dotyczące doboru nici, informacje o tym, jak rozpocząć pracę na mocowaniu i jakie stosować wykończenia.

  Ciekawe pomysły na zrobienie szalika, paska, saszetki czy ozdobnych pomponów z pewnością zainspirują cię do stworzenia ozdób własnego projektu.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-209-0, ilość stron: 80, format: 204x260 mm, oprawa: broszurowa, cena: 29,90.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Klasyczne_koronki_szydelkoweProste, nowoczesne i oryginalne - te słowa najlepiej opisują przedstawione w książce projekty koronek: bieżniki i obrusy, wykończenia brzegów, zdobienia serwet i serwetek, pościeli, ręczników i fartuszków.

  Dzięki instrukcjom wykonania poszczególnych wzorów, kolorowym schematom i fotografiom dokładnie ilustrującym kolejne etapy pracy osoby mniej doświadczone w szydełkowaniu stworzą swoje pierwsze dzieła już po kilku lekcjach.

  W książce pokazano, jak trzymać szydełko i wykonywać podstawowe sploty. Doradzono, jakie wybrać nici.

  Opisano, jak zrobić splot rakowy, pikotki i szydełkować w okrążeniach. Ci, którzy poznali już tajniki tej sztuki, dowiedzą się, jak łatwo i szybko tworzyć własne projekty i zdobić bieliznę.

  W poradniku przedstawiono także projekty tworzone techniką filetową i koronki umożliwiające uzyskanie prac bardziej skomplikowanych.

  Wydawnictwo:  RM, ISBN: 978-83-7773-202-1, ilość stron: 64, format: 204x260 mm, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Kawa_i_inneLouise Pickford

  „Kawa i inne gorące napoje”

  Wspaniałe kawy, rozgrzewające gorące czekolady, herbatki łagodzące stres i choroby, aromatyczne poncze i wiele innych rozgrzewających napojów idealnych na chłodne dni - tak niezwykłego zestawu przepisów próżno szukać w innych książkach.

  W książce przedstawiono kolekcję takich napojów, jak kawy smakowe, herbaty i napary, gorące czekolady, gorące drinki alkoholowe, mleczne mikstury oraz wywary.

  Karaibska kawa z rumem i malibu, szwedzki glögg, tisane ze świeżej mięty czy lawendowe mleczko dla dzieci - to tylko niektóre z nich.

  W tak bogatej ofercie każdy znajdzie dla siebie coś pysznego - zarówno na specjalną okazję, jak i na zwykłe dni roku.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-204-5, ilość stron: 96, format: B5, oprawa: miękka, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl .

  Więcej…  
 • 1915_wyboryRuta Sepetys „Wybory"

  Jest rok 1950. Siedemnastoletnia Josie Moraine, córka prostytutki, pragnie więcej, niż Nowy Orlean może jej zaoferować. Obmyśla więc plan, jak się wyrwać z miasta, lecz tajemnicza śmierć w Dzielnicy Francuskiej wplątuje ją w sieć policyjnego dochodzenia.

  Los wystawi na próbę lojalność dziewczyny wobec matki oraz Willie Woodley, szorstkiej burdelmamy, na której pomoc w najtrudniejszych chwilach mogła liczyć.

  Zawieszona pomiędzy marzeniem o elitarnej uczelni a rzeczywistością mrocznego półświatka, Josie musi podjąć kilka trudnych decyzji. Czy jednak uda jej się zagłuszyć głos sumienia?

  Ruta Sepetys, autorka „Szarych śniegów Syberii", zręcznie konstruuje opowieść pełną tajemnic i kłamstw, przypominając, że nasz los kształtują wybory, których dokonujemy.

  Forma wydania: książka papierowa,  oprawa: broszurowa, rok wydania: 2014, liczba stron: 336, format: 135x204 mm, przedział wiekowy: 18-100, numer ISBN: 978-83-10-12494-4.

  Więcej…  
 • Koniec_feminizmuAleksander Nikonow  „Koniec feminizmu. Czym kobieta różni się od człowieka”

  Wydawnictwo TRIO ma przyjemność poinformować Państwa, że właśnie ukazała się na rynku księgarskim publikacja Aleksandra Nikonowa Koniec feminizmu, czym kobieta różni się od człowieka. Książka rosyjskiego autora jest prawdziwym fenomenem. W czasach dyktatu poprawności politycznej Aleksander Nikonow otwarcie krytykuje ideologię feministyczną, wykazując absurdalność i szkodliwość realizacji jej założeń.

  Nikonow przedstawia genezę feminizmu, sięgając do niejednokrotnie szokujących, nieznanych lub świadomie przemilczanych źródeł i faktów. W bardzo czytelny sposób przedstawia podobieństwo feministycznej ideologii i sposobów jej popularyzowania do innych destrukcyjnych ideologii funkcjonujących w XX wieku - komunizmu i faszyzmu.

  Nikonow wnikliwie opisuje także opłakaną kondycję współczesnego „białego mężczyzny”, który stał się głównym celem ataków „ziejących nienawiścią” feministek. Jednak nie jest to książka jedynie o feminizmie. Autor przedstawia także dramatyczne skutki realizowania poprawności politycznej, zwłaszcza w sferze edukacji wyższej. W książce znajdziemy wiele absurdów politycznej poprawności, wymownie uzasadniających smutną refleksję autora nad współczesną cywilizacją.

  Więcej…  

Kalendarium wydarzeń

Serwis informacyjny Łowickiego Ośrodka Kultury 30.01 - 6.02.2014

OK_131 stycznia /piątek/ - KONCERT DOMOWE MELODIE, sala kina Fenix, godz. 19.00 (BILETÓW BRAK!).

Domowe Melodie - polski zespół wykonujący muzykę alternatywną. Trio stanowią: Justyna Chowaniak, pomysłodawczyni, autorka tekstów, wokalistka i pianistka oraz Staszek Czyżewski z Kubą Dykiertem, którzy odpowiedzialni są za stronę instrumentalną. Tworzą muzykę w konwencji lo-fi, zagraną i nagrywaną w warunkach domowych. Ich utwory cechuje melodyjność, prostota i bogate w kontekst słowa piosenek.

Pochodzący z debiutanckiej płyty utwór „Grażka" zadebiutował na 2. miejscu Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia, a w kolejnym tygodniu zdobył szczyt notowania. Zespół wystąpił w czerwcu 2013 podczas Halfway Festival w Białymstoku, 3 lipca 2013 r. w Gdyni na festiwalu Heineken Open'er na scenie Alter Space oraz podczas trasy Męskiego Grania 2013.

Więcej…

Warsztaty dekorowania techniką decoupage

RATPWarsztaty dekorowania techniką decoupage - etap II 15 -16 lutego 2014 r.

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach. Zajęcia odbywają się Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości, ul. Piłsudskiego 2 - budynek USC.

Program:
15 lutego godz. 14.00 - 17.00
16 lutego godz. 14.00 - 17.00

Uczestnicy warsztatów zapoznają się ze sposobami ozdabiania przedmiotów szklanych z wykorzystaniem motywu serwetkowego i papieru ryżowego. Nauczą się jak nałożyć konturówkę dla uzyskania zdobień biżuteryjnych.

W czasie warsztatów uczestnicy wykonają szklany lampion na świeczkę typu tea-light z motywem roślinnym do wykorzystania podczas wieczornych spotkań w ogrodzie. Poznają technikę pracy na kulistej powierzchni.

Więcej…

Mały OCH! Film Festiwal 20.01 – 30.01.2014 PROGRAM

maly_och_2014_PLAKAT_120 stycznia (poniedziałek)
9:00 Spektakl teatralny - Studio Art-Re, kino Fenix
O DWÓCH TAKICH CO UKRADLI KSIĘŻYC

Muzyczne przedstawienie oparte na powieści Kornela Makuszyńskiego, zaliczane do kanonu literatury polskiej.

Znakomite opracowanie tekstu stwarza atmosferę nauki i rozrywki, z mnóstwem wrażeń artystycznych. Występuje siedem postaci: Jacek, Placek, Osiołek, Pelikan, Złota Postać, Rozbójniczka, Gospodyni.

Spektakl sprzyja rozwojowi twórczej wrażliwości i dziecięcej wyobraźni. Jest to doskonała okazja do zobaczenia masek zwierząt i wzięcia udziału w spektaklu u boku aktorów (spektakl interaktywny).

Zapewniamy oryginalną oprawę muzyczną oraz cztero-planową scenografię, doskonałe realistyczne kostiumy i rekwizyty opracowane przez specjalistów z Telewizji Kraków.

Czas trwania: 40 min.

10:30 NIEBO – ODLOTOWE WARSZTATY PLASTYCZNE
Prowadzenie Krzysztof Kowalczyk, sala plastyczna ŁOK Więcej…

Logowanie

Copyright © 2019 Twój Kurier Regionalny. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.