Strzelecki Rok - 2013 (podsumowanie)

STRZELECKI_ROK_-_2013_podsumowaniePoczątkowo nie miałem zamiaru dokonywać  rocznego podsumowania działalności mszczonowskiej  GRH, aby nie powtarzać informacji, które na bieżąco przez całe ostatnie dwanaście miesięcy podawaliśmy w zaprzyjaźnionych mediach.

Jednak, gdy zacząłem porządkować zdjęcia z roku 2013 zrozumiałem, że ogrom pracy, jaki wykonaliśmy musi zostać odpowiednio udokumentowany. Przyznam, że dopiero podczas wspomnianego przeglądania fotografii tak naprawdę zdawałem sobie sprawy z tego ile udało się osiągnąć dzięki temu, że posiadamy ekipę pracowitych, pomysłowych i zaangażowanych w działalność historyczną… wspaniałych ludzi. Naprawdę szczerze dziękuję wszystkim Koleżankom i Kolegom z GRH im. 31 pSK  za to, że cały czas „chce im się chcieć”.

Dość długiego wstępu, przejdźmy do rzeczy. W 2013 roku uczestniczyliśmy w dwudziestu sześciu inscenizacjach,  z czego trzy sami zorganizowaliśmy. Inscenizacji wrześniowych było sześć (Chełmno, Grenadier, Siennica, Beleń, Stanisławice i Mszczonów), Powstania Styczniowego również sześć (Bolimów, Wąsosz, Kowno, Święty Krzyż, Zduńska Wola i Osuchów), pierwszowojennych trzy (Bolimów, Jednorożec i Leszno), Powstania Warszawskiego dwie (Grenadier i Mszczonów), wojny polsko - bolszewickiej dwie (Grenadier i Sarnowa Góra), partyzanckich dwie (Szczecin i Michniów), a oprócz tego pojedyncze, nawiązujące do wydarzeń - obozowych (Lubiąż), wołyńskich (Piotrków Trybunalski), a także do Akcji Wisła (Piotrków Trybunalski), działalności Oddziału Wydzielonego WP mjr Hubala (Kielce) i walk w okolicach Wrocławia w 1945 roku (Legnica). Inscenizacje zorganizowane przez nas, to: Osuchów 1863-2013 (15 grudnia) oraz  „Bitwa Mszczonowska `39 (21 września) i Walki na Barykadzie Żyrardów `44 (22 wrzesnia) - należy odnotować, że te dwie inscenizacje odbyły się w ramach Mszczonowskiego Festiwalu Historycznego 2013.

Grupa prezentowała swój dorobek, organizując dwanaście ekspozycji sprzętu i umundurowania z różnych epok. Ekspozycje te powstały w takich miejscowościach jak: Skierniewice, Sieradz, Legnica Mszczonów, Piotrków, Kowno, Kielce, Bielice (JW), Żyrardów (Muzeum Mazowsza Zachodniego), Warszawa (Grenadier), Bolimów i Szczecin.

Poprowadziliśmy też sześć lekcji historii w czterech różnych szkołach (w Mszczonowie, Puszczy Mariańskiej, Żyrardowie i Grodzisku Mazowieckim). W sumie spotkaliśmy się w ich trakcie z około ośmiuset uczniami, którym opowiadaliśmy o historii: Powstania Styczniowego na Zachodnim Mazowszu i o wojnie obronnej 1939 roku.

Wzięliśmy też  udział w dwóch warszawskich marszach - Katyńskim Marszu Cieni i Marszu Niepokonanych.

Uczestniczyliśmy  w jedenastu uroczystościach patriotycznych: w Augustowie koło Kozienic (1939), Bolimowie i Osuchowie (z okazji 150. rocznicy Powstania Styczniowego), dwukrotnie w Kuklówce w gm. Radziejowice (ku czci żołnierzy AK i zesłańców syberyjskich), w Żyrardowie (rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego), a także czterokrotnie w samym Mszczonowie (z okazji: 13.04- Dzień Katyński, 3 maja, 1 i 11 września oraz 11 listopada).

Podczas Nocy Muzeów zorganizowaliśmy dla mszczonowian pokaz  filmu Hubal i spotkanie z odtwórcą  tytułowej roli - yszardem Filipskim. Oprócz tego dwukrotnie doprowadziliśmy do emisji w mszczonowskim kinie filmu o tragedii Dzieci Zamojszczyzny (pt. „Pieśń o wypędzonych”, autorstwa Lusi Ogińskiej). W kwestii filmowej i zdjęciowej warto też odnotować takie wydarzenia jak: wyeksponowanie ogólnodostępnej wystawy o Polskim Państwie Podziemnym, jaka stanęła przed mszczonowskim Gimnazjum, nocne pokazy filmów wojennych, podczas wrześniowego Festiwalu Historycznego w Mszczonowie, udział członków grupy w kręceniu zdjęć do filmu Jana Komasy  Miasto 44, statystowanie w filmie „Strajk szpularek - historia prawdziwa”, kręconym w Żyrardowie, zorganizowanie sesji zdjęciowej - zatytułowanej „Pożegnanie oddziału powstańczego 1863), występ w nagraniu nocnej potyczki pierwszowojennej w Bolimowie dla jednej z austriackich  stacji telewizjnych, a także współudział w powstaniu teledysku do utworu „Kompania Szturmowa P-20 – Barykada Żyrardów”  żyrardowskiego wokalisty POTARA. Warto zaznaczyć, że to właśnie dzięki jednemu z członków naszej grupy w teledysku tym wystąpił były dowódca GROMU - generał Roman Polko. Wspomniany wcześniej aktor Ryszard Filipski dzięki naszym staraniom pojawił się  też na warszawskim Grenadierze i spotykał się z uczestnikami Konwentu w wydzielonym punkcie, jaki powstał na terenie mszczonowskiej dioramy.

Dla młodzieży z GRH zorganizowaliśmy  udział w ćwiczeniach medycznych i skompletowaliśmy  sprzęt do polowego szpitala, który był już pokazywany w kilku miejscach w kraju. Ponadto pozyskaliśmy umundurowanie i wyposażenie na: rok 1920, pierwszą wojnę  światową  (mundury carskie i pruskie) oraz  Powstanie Styczniowe. Możemy się też poszczycić zakupem  mundurów  wz. 19, które wykorzystywane są podczas uroczystości patriotycznych. Sekcja kobieca grupy wykonała na swoje potrzeby: repliki czarnych sukni z okresu Powstania Styczniowego, a także wyposażyła się w mundury OLK, PWK i uniformy pierwszowojennych pielęgniarek. Grupowa młodzież wykonała dla siebie  kilka mundurów skautów z okresu wojny polsko - bolszewickiej. Należy jeszcze wspomnieć, że na  wyposażenie grupy trafiły dwie nowe repliki ckm-ów  Maxim wz. 05 i MG 08 (z instalacjami gazowymi),  które na inscenizacjach pierwszowojennych trafiają do przeciwstawnych okopów.

Przez cały rok nasz GRH  współpracowała  z miejscowymi parafiami. W okresie wielkanocnym wystawiliśmy  warty przy Grobie Pańskim w kaplicy Parafii p.w. Świętego Ojca Pio, wzięliśmy udział jako asysta w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, jaka przeszła ulicami Mszczonowa  oraz zorganizowaliśmy  dwie inscenizacje Męki Pańskiej (w Mszczonowie i w Lutkówce). W trzeciej takiej inscenizacji uczestniczyliśmy w sąsiednim Żyrardowie, gdzie od lat Pasję wystawia zaprzyjaźnione Stowarzyszenie FABRYKA FENIKSA. 1 listopada w uniformach powstańczych i wrześniowych zaciągnęliśmy   warty przy grobach żołnierskich na dwóch cmentarzach mszczonowskich i cmentarzu parafialnym w Lutkówce, a także jako wolontariusze kwestowaliśmy na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków w Mszczonowie i odbudowy mogiły pułkownika wojsk polskich w armii napoleońskiej, jaki znajduje się przy świątyni w  Lutkówce.  W maju uczestniczyliśmy jako grupa we Mszy Świętej żałobnej za duszę  ś.p. Zdzisława Kowalczuka -żołnierza AK, zasłużonego mszczonowianina.

Dziewczęta z mszczonowskiej  GRH w okresie wakacji na zasadzie wolontariatu pracowały w  Muzeum Powstania Warszawskiego. W 2013 roku jako grupa podjęliśmy   współpracę z Muzeum Lwowa i Kresów w Kuklówce. Wspólnie z jego dyrektorem Aleksandrą Biniszewską  zapoczątkowaliśmy serię spotkań nazwanych „(prawie) Tajnymi Kompletami”, podczas których młodzież skupiona i zaprzyjaźniona z GRH uczestniczy w lekcjach, poświęconych historii kresowej, a także czyta w nastrojowym salonie Dworku  Biniszewicze (inna nazwa Muzeum Lwowa) literaturę patriotyczną (Pana Tadeusza i Trylogię), której niestety coraz mniej w polskich szkołach. W ramach współpracy z Muzeum uczestniczyliśmy też  w Kolędowym Wieczorze Powstańczym1863 i Koncercie ku Pamięci Obrońców Lwowa 1918-20.

Większość członków grupy w czerwcu uczestniczyła w kilkudniowym wyjeździe na Litwę, podczas którego wzięliśmy udział w Festiwalu Historycznym 1863 w Kownie oraz zwiedzaliśmy  zabytki Kowna, Wilna, a także inne miejsca świadczące o wspólnej historii Polaków i Litwinów.

W maju nasza GRH  wsparła starania Urzędu Miejskiego i Gminnego Centrum Informacji  przy urządzeniu oraz otwarciu Izby Pamięci Rodu Maklakiewiczów - najbardziej zasłużonej rodziny w dziejach Ziemi Mszczonowskiej. Byliśmy też  współorganizatorami miejskich uroczystości z okazji 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Przypomnę, że składały się na nie: uroczysta Msza Święta. Odsłonięcie pamiątkowej tablicy ku czci powstańczego naczelnika miasta ks. proboszcza Władysława Polkowskiego, wieczornica poświecona zasłużonemu kapłanowi i wspomniana już sesja fotograficzna, zatytułowana „Pożegnanie oddziału Powstańczego 1863”. Zainicjowaliśmy i zorganizowaliśmy też wieczór wspomnień poświęcony byłym dziedzicom podmszczonowskiego majątku Gnojna - państwu Eugenii i Henrykowi Bieleckim.

Przez cały rok odbyło się też oczywiście kilka grupowych zbiórek musztrowych. Nasi rekonstruktorzy  byli też  inicjatorami miejskiej „zabawy na dechach” przy muzyce retro, jaka odbyła się we wrześniu w mszczonowskim Parku Sasa, gdzie przed wojną naprawdę odbywały się tego typu imprezy.   .

Rekonstrukcyjnie udany rok zakończony został Sylwestrem w osuchowskim lesie, który w 1863 roku był miejscem formowania się oddziału  „Dzieci Warszawskich”, dowodzonego przez - wtedy jeszcze majora, a później już  pułkownika -  Ludwika Żychlińskiego - naczelnika powstańczego powiatów rawskiego i warszawskiego. Oczywiście podczas tego sylwestrowego spotkania wielu jego uczestników było w uniformach powstańczych.

Symbolicznym podsumowaniem naszej dotychczasowej, grupowej działalności było przyznanie współzałożycielowi GRH honorowego tytułu „Człowieka Ziemi Żyrardowskiej”. Zwyciężył on w powiatowym plebiscycie  w kategorii „kultura”. Został doceniony właśnie za działalność na rzecz utrwalania wiedzy o lokalnej historii.

Piotr Dymecki

GRH STRZELCY im. 31pSK

Mszczonów

Zapraszamy do przeglądu galerii umieszczonej na facebook-u:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.388391347963477.1073741897.137463929722888&type=1

Autorzy fotografii:

Marek Wardak, Milena Koperska, Jacek Olczak, Jakub Dymecki, Darek Siudek, Magdalena Podsiadły,

Magdalena Siemińska, Caroline Rose Kowalczyk, Zbigniew Rzesny, Paweł Kurzawski, Jarek  Piecek,

Urszula Żmijewska, www.mpieprzowski.pl, Grzegorz Witkowski, Michał Gałczyński,  Andrzej Sobczak

Stowarzyszenie Fabryka Feniksa, Krzysztof Miller, Bartek Kowalski, Piotr Dymecki

 

 

Główne_fotki

 • „Unikanie wścibskiego badania cudzego życia”

  PAN:Synu, nie bądź ciekawy, ani też nie noś w duszy próżnych trosk. Cóż cię to lub owo obchodzi? „Ty idź za mną". Co cię to odchodzi, czy ktoś jest taki czy taki, a ów tak i tak działa czy mówi? Ty nie potrzebujesz odpowiadać za innych, lecz za siebie zdasz sprawę. Dlaczegóż więc się mieszać?  Oto Ja wszystkich poznaję i widzę wszystko, co dzieje się pod słońcem. I wiem, jak się ma sprawa z każdym, co myśli, czego chce, do czego zmierza. Nie trzeba przeto wszystko powierzyć. Ty zaś zachowaj siebie w dobrym pokoju i pozwól miotać się niespokojnemu, ile zechce. Przyjdzie na niego, cokolwiek uczynił lub powiedział, bo mnie nie może zwieść. Read More
 • UWAGA - 1 listopada kwesty na cmentarzach w Mszczonowie i Lutkówce

  Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne informuje, że w dniu pierwszego listopada jego członkowie wraz z rekonstruktorami ze współpracującej ze Stowarzyszeniem - GRH STRZELCY im. 31pSK, przeprowadzą zbiórkę pieniężną na dwóch mszczonowskich cmentarzach parafialnych oraz na cmentarzu w Lutkówce. Na mszczonowskich cmentarzach historycy i rekonstruktorzy zbierać będą fundusze na odbudowę grobu państwa Bieleckich, przedwojennych dziedziców majątku Gnojna oraz na renowację pomnika księdza proboszcza Marcina Polkowskiego. W ubiegłym roku cel zbiórki był taki sam. Niestety na zaplanowane prace zebrano wtedy jedynie 1/3 kwoty. Pomimo tego oba groby zostały wykonane, jednak prace udało się zakończyć tylko dlatego, że ich wykonawcy zgodzili się rozłożyć koszty na raty. Teraz pozostaje mieć  nadzieję, że tegoroczna hojność osób odwiedzających cmentarze we Mszczonowie, pozwoli sfinansować w całości zaciągnięte zobowiązania. Read More
 • Dotacje na usuwanie azbestu

  Do 15 marca br. skierniewicki Urząd Miasta przyjmuje wnioski o udzielenie dotacji na zadania polegające na usuwaniu i unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest. Wnioski mogą składać osoby fizyczne, podmioty gospodarcze, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe w sekretariacie Urzędu Miasta Skierniewice ul. Rynek1. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ul. Senatorska 12 nr tel. 46 834-51-73. W roku ubiegłym dzięki dotacji udało się usunąć odpady azbestowe z ponad 20 nieruchomości z terenu miasta. Z takiej możliwości skorzystały głównie osoby fizyczne ale także Instytut Ogrodnictwa. Read More
 • II wystawa - Nasze kolekcje

  Już w przyszły czwartek, 6 lutego w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury, odbędzie się druga odsłona wystawy - „Nasze Kolekcje”. Podobna miała miejsce w styczniu ubiegłego roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Wówczas dla wielu kolekcjonerów zabrakło miejsca. W tegorocznej odsłonie organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przekazali każdemu z nich jedną lub dwie gabloty do ekspozycji swoich zbiorów..    Więcej informacji: http://akademiaskierniewice.pl/. Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Db

KSIĄŻKA

 • Makramy_w2Sylvie Hooghe

  „Makramy. Biżuteria i modne dodatki ". Wyd. 2 

  Moda na kolorowe makramowe dodatki i biżuterię powraca! Torebki, bransolety, wisiory, paski możesz zrobić z satyny, wełny lub bawełny.

  Pomogą ci w tym przedstawione w książce podstawowe węzły makramowe i ich kombinacje. Każdy projekt opisany jest krok po kroku, a poszczególne etapy prac zilustrowano na kolorowych schematach.

  W książce znajdziesz także porady dotyczące doboru nici, informacje o tym, jak rozpocząć pracę na mocowaniu i jakie stosować wykończenia.

  Ciekawe pomysły na zrobienie szalika, paska, saszetki czy ozdobnych pomponów z pewnością zainspirują cię do stworzenia ozdób własnego projektu.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-209-0, ilość stron: 80, format: 204x260 mm, oprawa: broszurowa, cena: 29,90.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Klasyczne_koronki_szydelkoweProste, nowoczesne i oryginalne - te słowa najlepiej opisują przedstawione w książce projekty koronek: bieżniki i obrusy, wykończenia brzegów, zdobienia serwet i serwetek, pościeli, ręczników i fartuszków.

  Dzięki instrukcjom wykonania poszczególnych wzorów, kolorowym schematom i fotografiom dokładnie ilustrującym kolejne etapy pracy osoby mniej doświadczone w szydełkowaniu stworzą swoje pierwsze dzieła już po kilku lekcjach.

  W książce pokazano, jak trzymać szydełko i wykonywać podstawowe sploty. Doradzono, jakie wybrać nici.

  Opisano, jak zrobić splot rakowy, pikotki i szydełkować w okrążeniach. Ci, którzy poznali już tajniki tej sztuki, dowiedzą się, jak łatwo i szybko tworzyć własne projekty i zdobić bieliznę.

  W poradniku przedstawiono także projekty tworzone techniką filetową i koronki umożliwiające uzyskanie prac bardziej skomplikowanych.

  Wydawnictwo:  RM, ISBN: 978-83-7773-202-1, ilość stron: 64, format: 204x260 mm, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Kawa_i_inneLouise Pickford

  „Kawa i inne gorące napoje”

  Wspaniałe kawy, rozgrzewające gorące czekolady, herbatki łagodzące stres i choroby, aromatyczne poncze i wiele innych rozgrzewających napojów idealnych na chłodne dni - tak niezwykłego zestawu przepisów próżno szukać w innych książkach.

  W książce przedstawiono kolekcję takich napojów, jak kawy smakowe, herbaty i napary, gorące czekolady, gorące drinki alkoholowe, mleczne mikstury oraz wywary.

  Karaibska kawa z rumem i malibu, szwedzki glögg, tisane ze świeżej mięty czy lawendowe mleczko dla dzieci - to tylko niektóre z nich.

  W tak bogatej ofercie każdy znajdzie dla siebie coś pysznego - zarówno na specjalną okazję, jak i na zwykłe dni roku.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-204-5, ilość stron: 96, format: B5, oprawa: miękka, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl .

  Więcej…  
 • 1915_wyboryRuta Sepetys „Wybory"

  Jest rok 1950. Siedemnastoletnia Josie Moraine, córka prostytutki, pragnie więcej, niż Nowy Orlean może jej zaoferować. Obmyśla więc plan, jak się wyrwać z miasta, lecz tajemnicza śmierć w Dzielnicy Francuskiej wplątuje ją w sieć policyjnego dochodzenia.

  Los wystawi na próbę lojalność dziewczyny wobec matki oraz Willie Woodley, szorstkiej burdelmamy, na której pomoc w najtrudniejszych chwilach mogła liczyć.

  Zawieszona pomiędzy marzeniem o elitarnej uczelni a rzeczywistością mrocznego półświatka, Josie musi podjąć kilka trudnych decyzji. Czy jednak uda jej się zagłuszyć głos sumienia?

  Ruta Sepetys, autorka „Szarych śniegów Syberii", zręcznie konstruuje opowieść pełną tajemnic i kłamstw, przypominając, że nasz los kształtują wybory, których dokonujemy.

  Forma wydania: książka papierowa,  oprawa: broszurowa, rok wydania: 2014, liczba stron: 336, format: 135x204 mm, przedział wiekowy: 18-100, numer ISBN: 978-83-10-12494-4.

  Więcej…  
 • Koniec_feminizmuAleksander Nikonow  „Koniec feminizmu. Czym kobieta różni się od człowieka”

  Wydawnictwo TRIO ma przyjemność poinformować Państwa, że właśnie ukazała się na rynku księgarskim publikacja Aleksandra Nikonowa Koniec feminizmu, czym kobieta różni się od człowieka. Książka rosyjskiego autora jest prawdziwym fenomenem. W czasach dyktatu poprawności politycznej Aleksander Nikonow otwarcie krytykuje ideologię feministyczną, wykazując absurdalność i szkodliwość realizacji jej założeń.

  Nikonow przedstawia genezę feminizmu, sięgając do niejednokrotnie szokujących, nieznanych lub świadomie przemilczanych źródeł i faktów. W bardzo czytelny sposób przedstawia podobieństwo feministycznej ideologii i sposobów jej popularyzowania do innych destrukcyjnych ideologii funkcjonujących w XX wieku - komunizmu i faszyzmu.

  Nikonow wnikliwie opisuje także opłakaną kondycję współczesnego „białego mężczyzny”, który stał się głównym celem ataków „ziejących nienawiścią” feministek. Jednak nie jest to książka jedynie o feminizmie. Autor przedstawia także dramatyczne skutki realizowania poprawności politycznej, zwłaszcza w sferze edukacji wyższej. W książce znajdziemy wiele absurdów politycznej poprawności, wymownie uzasadniających smutną refleksję autora nad współczesną cywilizacją.

  Więcej…  

Kalendarium wydarzeń

Serwis informacyjny Łowickiego Ośrodka Kultury 30.01 - 6.02.2014

OK_131 stycznia /piątek/ - KONCERT DOMOWE MELODIE, sala kina Fenix, godz. 19.00 (BILETÓW BRAK!).

Domowe Melodie - polski zespół wykonujący muzykę alternatywną. Trio stanowią: Justyna Chowaniak, pomysłodawczyni, autorka tekstów, wokalistka i pianistka oraz Staszek Czyżewski z Kubą Dykiertem, którzy odpowiedzialni są za stronę instrumentalną. Tworzą muzykę w konwencji lo-fi, zagraną i nagrywaną w warunkach domowych. Ich utwory cechuje melodyjność, prostota i bogate w kontekst słowa piosenek.

Pochodzący z debiutanckiej płyty utwór „Grażka" zadebiutował na 2. miejscu Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia, a w kolejnym tygodniu zdobył szczyt notowania. Zespół wystąpił w czerwcu 2013 podczas Halfway Festival w Białymstoku, 3 lipca 2013 r. w Gdyni na festiwalu Heineken Open'er na scenie Alter Space oraz podczas trasy Męskiego Grania 2013.

Więcej…

Warsztaty dekorowania techniką decoupage

RATPWarsztaty dekorowania techniką decoupage - etap II 15 -16 lutego 2014 r.

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach. Zajęcia odbywają się Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości, ul. Piłsudskiego 2 - budynek USC.

Program:
15 lutego godz. 14.00 - 17.00
16 lutego godz. 14.00 - 17.00

Uczestnicy warsztatów zapoznają się ze sposobami ozdabiania przedmiotów szklanych z wykorzystaniem motywu serwetkowego i papieru ryżowego. Nauczą się jak nałożyć konturówkę dla uzyskania zdobień biżuteryjnych.

W czasie warsztatów uczestnicy wykonają szklany lampion na świeczkę typu tea-light z motywem roślinnym do wykorzystania podczas wieczornych spotkań w ogrodzie. Poznają technikę pracy na kulistej powierzchni.

Więcej…

Mały OCH! Film Festiwal 20.01 – 30.01.2014 PROGRAM

maly_och_2014_PLAKAT_120 stycznia (poniedziałek)
9:00 Spektakl teatralny - Studio Art-Re, kino Fenix
O DWÓCH TAKICH CO UKRADLI KSIĘŻYC

Muzyczne przedstawienie oparte na powieści Kornela Makuszyńskiego, zaliczane do kanonu literatury polskiej.

Znakomite opracowanie tekstu stwarza atmosferę nauki i rozrywki, z mnóstwem wrażeń artystycznych. Występuje siedem postaci: Jacek, Placek, Osiołek, Pelikan, Złota Postać, Rozbójniczka, Gospodyni.

Spektakl sprzyja rozwojowi twórczej wrażliwości i dziecięcej wyobraźni. Jest to doskonała okazja do zobaczenia masek zwierząt i wzięcia udziału w spektaklu u boku aktorów (spektakl interaktywny).

Zapewniamy oryginalną oprawę muzyczną oraz cztero-planową scenografię, doskonałe realistyczne kostiumy i rekwizyty opracowane przez specjalistów z Telewizji Kraków.

Czas trwania: 40 min.

10:30 NIEBO – ODLOTOWE WARSZTATY PLASTYCZNE
Prowadzenie Krzysztof Kowalczyk, sala plastyczna ŁOK Więcej…

Logowanie

Copyright © 2019 Twój Kurier Regionalny. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.